Erasmus+ „Inspiring schools – Aspiring Students”

Poniedziałek 11.12.2017

Odwiedź nas na Facebooku

Witamy na stronie

Szkoły Podstawowej nr 19

im. Mieszka I

w Białymstoku

zapraszamy do korzystania z adresu https://sp19bialystok.edupage.org/

• Sylwia Tarasiewicz z klasy VIIA, będzie startowała w Międzynarodowych Zawodach w Gimnastyce Artystycznej  Winter Cup 2017, które odbędą się 16 - 17 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku.
    Wstęp wolny.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku informuje, że od 01.01.2018 r. zatrudni pracowników na n/w stanowiskach:
    1.    Sekretarz szkoły
    2.    Woźna szkolna
    3.    Pomoc kuchenna
    Aktualne CV proszę składać w Kadrach SP 19 przy ul. Mieszka I 18 do dnia 19.12.2017r.

• PODSUMOWANIE KONKURSUPOEZJI DZIECIĘCEJ
    „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

W październiku 2017 roku po raz XVI został ogłoszony Miejski Konkurs Poezji Dziecięcej „Złota polska jesień”, adresowany do uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności poetyckich, twórczej ekspresji słownej i rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej  jesienią.
    Z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie skorzystało 12 białostockich szkół, z których napłynęło 121 prac. Wiersze oceniała komisja w kategoriach klas I, II i III. Organizatorki konkursu wspomagały panie z Nauczycielskiego Klubu Literackiego.
    Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 7.12.2017r. Przyznano 9 nagród i 14 wyróżnień. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a nauczyciele  podziękowania. Uroczystość uświetniły występy uczniów kl. III a i III b.
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji konkursu.
    Organizatorki:
    Bożena Janczuk
    Magdalena Popko
    Grażyna Szeps

• Kwiatek pięciopłatek, Ogród marzeń i .......

Trzy krótkie bajeczki Elżbiety Janikowskiej zapoczątkowały nową serię wydawniczą Książnicy Podlakiej.

• W dniu 28.11.2017r. drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczestniczyła w finałach Igrzysk Miasta Białegostoku w Unihokeju. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli II miejsce kwalifikując się do Igrzysk Wojewódzkich. Gratulujemy wspaniałej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny dziewcząt była Zuzanna Zielińska, natomiast chłopców Tomasz Tomaszewski.

• W dniu 22.11.2017r. uczniowie klas 1 wzięli udział w Andrzejkowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez Wychowawcę Podwórkowego. Były magiczne wróżby, wyścigi w kartonowych butach, rzuty do celu, ciekawa zabawa integracyjna „Biegnie sobie mały osioł”. Można było wykazać się umiejętnością segregowania odpadów: plastikowych butelek, torebek, papieru. Bardzo zajmującym zadaniem okazało się stworzenie i prezentacja najmodniejszego andrzejkowego kostiumu. Nasi mali sportowcy wykazali się doskonałymi umiejętnościami, ale przede wszystkim wolą walki, wytrwałością, pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem.
    Dziękujemy Organizatorom tegorocznych Igrzysk: pani Katarzynie Kurowskiej, paniom Agnieszce, Annie, Marcie, Ewelinie, Gabrieli, panu Marko.
    A oto fotorelacja z dzisiejszego wydarzenia.