Nawigacja

Erasmus+ „Inspiring schools – Aspiring Students”

Wtorek 24.04.2018

Wtorek 24.04.2018

Mapa

Odwiedź nas na Facebooku

e-dziennik

Witamy na stronie

Szkoły Podstawowej nr 19

im. Mieszka I

w Białymstoku

zapraszamy do korzystania z adresu https://sp19bialystok.edupage.org/

 • Nauczyciele matematyki zorganizowali w dniach 16-20 kwietnia MATEMATYCZNY TYDZIEŃ W SP19 .
  W tygodniu poprzedzającym imprezę zostały ogłoszone konkursy na plakaty.

  W kategorii „ Sławni matematycy” - I miejsce zajęła Kinga Kuczyńska z klasy7c, II miejsce Julia Łoś z klasy7c, III miejsce Wiktoria Paszkiewicz z 7e i Hanna Habis zklasy 7e, wyróżnienie dla Aleksandry Szymuli z klasy 7a.

  W kategorii „Plakat promujący matematykę”- I miejsce zajął Damian Gołaszewski z klasy 7f, II miejsce Łukasz Andrejewicz z klasy 5d, II miejsce Michał Strelczuk z klasy 6c.

 • Dzięki projektowi Razem dla Edukacji uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać się i zaprzyjaźnić z uczniami Suderwskiej Szkoły Podstawowej im. M. Zdziechowskiego na Litwie. Program wyjazdu pozwolił na wspólne gry, zabawy i śpiew – uczyliśmy się piosenki „Bo świat to my” w języku polskim i litewskim.
  Pierwszego dnia pojechaliśmy bezpośrednio do polskiej szkoły na Litwie, gdzie ugoszczono nas obiadem. Pogoda pozwoliła na  zorganizowanie rozgrywek na boisku szkolnym, gdyż uczniowie z obu szkół bardzo lubią sport. Następnie nasza grupa udała się do Wilna. Tego dnia wjechaliśmy na wieżę telewizyjną o wysokości 326 metrów, a dzięki dobrej widoczności mogliśmy z góry podziwiać panoramę stolicy i okolic. Później pojechaliśmy złożyć róże na grobie Józefa Piłsudskiego, którego serce pochowane jest na Cmentarzu na Rossie we wspólnym grobowcu z jego matką. Wieczorem udało się nam jeszcze zobaczyć Ostrą Bramę, gdyż niedaleko mieliśmy nocleg.

 •  

  W dniu dzisiejszym, 21 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku odbył się siedemnasty już finał zmagań białostockich trzecioklasistów z trudną polską ortografią. Dzieciaki poradziły sobie wyśmienicie z dyktandem przygotowanym przez panią mgr Małgorzatę Dunaj - Baczewską /konsultanta ds. edukacji wczesnoszkolnej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku/.

  Dyktando pt. „Podróże moich marzeń” najeżone było niezliczoną ilością pułapek ortograficznych. Z każdym zdaniem przybywało językowych zagadek. Wzdłuż, wszerz, ni stąd ni zowąd, naprawdę, przemierzy, przerzedzony – to tylko proste ich przykłady.

 • 23 kwietnia w naszej szkole będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną  PODLASKIE REMINISCENCJE autorstwa KRZYSZTOFA KADZIEWICZA.

  Ok. godziny 11 odbędzie się spotkanie z autorem.

  Serdecznie zapraszamy.

  PODLASKIE REMINISCENCJE - Obrazek 1

 • 23.04.2018 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku rozpocznie się Wojewódzki Konkurs Historyczny.
  Sprawy organizacyjne:
  1. Uczniowie biorący udział w konkursie, powinni przybyć do Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku na godzinę 9.30. Zbiórka na sali gimnastycznej (parter). Obowiązuje zmiana obuwia, legitymacja oraz karta kodowa podpisana przez Dyrektora szkoły. Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
  2. Komisja konkursowa.
  Członków komisji zapraszam na godzinę 9.15, biblioteka - I piętro
  3. Opiekunów uczniów biorących udział w konkursie zapraszam do sali 001 - szatnia.
                                                        Przewodnicząca mgr Monika Grynczel

 • 16 kwietnia 2018 zebranie klas IV - VII, godz.17.00, konsultacje z nauczycielami przedmiotu przed zebraniem 16.30- 17.00
  17 kwietnia 2018 zebranie klas I - III, godz.17.00

 • Dyrektor szkoły zaprasza wszystkich rodziców uczniów klas III, którzy rozważają zmianę szkoły od przyszłego roku szkolnego, na spotkanie w dniu 17 kwietnia 2018r. o godz. 16.30 - stołówka szkolna.

 • Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

  Dnia 16 kwietnia w parafii Ducha świętego w Białymstoku odbyła się wizytacja kanoniczna ks. abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Nasza szkoła znajduje się jej terenie. Cieszymy się, że Ksiądz Arcybiskup zechciał nas zaszczycić swą obecnością. Jego odwiedziny wniosły wiele radości w życia naszej wspólnoty. Udzieliła się ona uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji wraz z Dyrekcją. Była to doskonała okazja, aby się wzajemnie poznać, zaprezentować naszą szkołę i zaprosić naszego Gościa na jej już tak bliski jubileusz.

 • W roku szkolnym 2017/2018  organizujemy siedemnastą edycję „Miejskiego Konkursu Ortograficznego” dla klas III.

  Pragniemy stworzyć dzieciom możliwość prezentacji własnych talentów, konfrontacji osiągnięć z rówieśnikami, dajemy im szansę przeżycia sukcesu indywidualnego, co motywuje do dalszej pracy nad ortografią.

  W załączeniu zamieszczamy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamysmiley

  Miło nam poinformować, że Miejski Konkurs Ortograficzny dla klas III kolejny już raz został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć