Nawigacja

Erasmus+ „Inspiring schools – Aspiring Students”

Poniedziałek 11.12.2017

Poniedziałek 11.12.2017

Mapa

Odwiedź nas na Facebooku

e-dziennik

Witamy na stronie

Szkoły Podstawowej nr 19

im. Mieszka I

w Białymstoku

zapraszamy do korzystania z adresu https://sp19bialystok.edupage.org/

 • Sylwia Tarasiewicz z klasy VIIA, będzie startowała w Międzynarodowych Zawodach w Gimnastyce Artystycznej  Winter Cup 2017, które odbędą się 16 - 17 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku.
  Wstęp wolny.

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku informuje, że od 01.01.2018 r. zatrudni pracowników na n/w stanowiskach:
  1.    Sekretarz szkoły
  2.    Woźna szkolna
  3.    Pomoc kuchenna
  Aktualne CV proszę składać w Kadrach SP 19 przy ul. Mieszka I 18 do dnia 19.12.2017r.

 • PODSUMOWANIE KONKURSUPOEZJI DZIECIĘCEJ
  „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

  W październiku 2017 roku po raz XVI został ogłoszony Miejski Konkurs Poezji Dziecięcej „Złota polska jesień”, adresowany do uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności poetyckich, twórczej ekspresji słownej i rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej  jesienią.
  Z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie skorzystało 12 białostockich szkół, z których napłynęło 121 prac. Wiersze oceniała komisja w kategoriach klas I, II i III. Organizatorki konkursu wspomagały panie z Nauczycielskiego Klubu Literackiego.
  Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 7.12.2017r. Przyznano 9 nagród i 14 wyróżnień. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a nauczyciele  podziękowania. Uroczystość uświetniły występy uczniów kl. III a i III b.
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji konkursu.
  Organizatorki:
  Bożena Janczuk
  Magdalena Popko
  Grażyna Szeps

 • Kwiatek pięciopłatek, Ogród marzeń i .......

  Trzy krótkie bajeczki Elżbiety Janikowskiej zapoczątkowały nową serię wydawniczą Książnicy Podlakiej.

 • W dniu 28.11.2017r. drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczestniczyła w finałach Igrzysk Miasta Białegostoku w Unihokeju. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli II miejsce kwalifikując się do Igrzysk Wojewódzkich. Gratulujemy wspaniałej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny dziewcząt była Zuzanna Zielińska, natomiast chłopców Tomasz Tomaszewski.

 • W dniu 22.11.2017r. uczniowie klas 1 wzięli udział w Andrzejkowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez Wychowawcę Podwórkowego. Były magiczne wróżby, wyścigi w kartonowych butach, rzuty do celu, ciekawa zabawa integracyjna „Biegnie sobie mały osioł”. Można było wykazać się umiejętnością segregowania odpadów: plastikowych butelek, torebek, papieru. Bardzo zajmującym zadaniem okazało się stworzenie i prezentacja najmodniejszego andrzejkowego kostiumu. Nasi mali sportowcy wykazali się doskonałymi umiejętnościami, ale przede wszystkim wolą walki, wytrwałością, pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem.
  Dziękujemy Organizatorom tegorocznych Igrzysk: pani Katarzynie Kurowskiej, paniom Agnieszce, Annie, Marcie, Ewelinie, Gabrieli, panu Marko.
  A oto fotorelacja z dzisiejszego wydarzenia.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć