Erasmus+ „Inspiring schools – Aspiring Students”

Niedziela 18.02.2018

Odwiedź nas na Facebooku

Dzień Otwarty

Witamy na stronie

Szkoły Podstawowej nr 19

im. Mieszka I

w Białymstoku

zapraszamy do korzystania z adresu https://sp19bialystok.edupage.org/

Dzień Otwarty

• 16.02.2018 roku (piątek) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku rozpocznie się Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap rejonowy.
    Sprawy organizacyjne:
    1. Uczniowie biorący udział w konkursie, powinni przybyć do Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku na godzinę 9.30. Zbiórka na II piętrze. Obowiązuje zmiana obuwia, legitymacja oraz karta kodowa podpisana przez Dyrektora szkoły. Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
    2. Komisja konkursowa. Członków komisji zapraszam na godzinę 9.15, sala 303 - II piętro
    3. Opiekunów uczniów biorących udział w konkursie zapraszam do sali 001 - szatnia.

• „Dzieci - dzieciom, - Szkoła - szkole”
    Mamy wielkie serca… kolejny raz dochodem z kiermaszu walentynkowego pragniemy wesprzeć potrzebujących. Z dużym zaangażowaniem przygotowaliśmy "upominki  walentynkowe”. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Akcja spotkała się ze zrozumieniem i pomocą wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców z klasy III a i b. Dzieci  z tych klas wraz z wychowawcami były odpowiedzialne za stoisko walentynkowe. Dziękujemy też paniom Krystynie Snopko i Iwonie Januszkiewicz, które wraz z dziećmi ze świetlicy wykonały upominki na kiermasz. Dziękujemy paniom Małgorzacie Andrejewicz, nauczycielce z Przedszkola nr 68 i Annie Tołoczko, które również zaopatrzyły nasze stoisko w piękne gadżety. Dziękujemy uczniom z klasy VI b  i VII d za pomoc w poczcie walentynkowej. Mamy nadzieję, że walentynki ucieszyły serca wszystkich obdarowanych. Kwota uzyskana ze sprzedaży – 800 zł – zostanie przeznaczona na wsparcie finansowe rodziców dzieci, które potrzebują fachowej opieki medycznej.

• Nabór do V klasy sportowej dziewcząt i chłopców z klas IV odbędzie się 13.03.2018r.  (wtorek) w godzinach  9.50 - 11.30. Stroje sportowe obowiązkowe.

• W roku szkolnym 2017/2018  organizujemy siedemnastą edycję „Miejskiego Konkursu Ortograficznego” dla klas III.

Pragniemy stworzyć dzieciom możliwość prezentacji własnych talentów, konfrontacji osiągnięć z rówieśnikami, dajemy im szansę przeżycia sukcesu indywidualnego, co motywuje do dalszej pracy nad ortografią.

W załączeniu zamieszczamy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamysmiley

• Postępowanie rekrutacyjne:
    W dniach 23.02.2018, 02.03.2018, 09.03.2018 (piątki) w godzinach 15.30 – 16.15 na sali gimnastycznej odbywać się będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dziewcząt i chłopców klas III przygotowujące do egzaminów sprawnościowych do IV klasy sportowej. Stroje sportowe obowiązkowe.

Egzaminy sprawnościowe odbywać się będą na sali gimnastycznej:
    12 marca 2018r. w godzinach  11.50 – 12.35 – dziewczęta
    12 marca 2018r. w godzinach 12.35 – 13.35 – chłopcy