Erasmus+ „Inspiring schools – Aspiring Students”

Środa 18.10.2017

Odwiedź nas na Facebooku

Witamy na stronie

Szkoły Podstawowej nr 19

im. Mieszka I

w Białymstoku

zapraszamy do korzystania z nowego adresu https://sp19bialystok.edupage.org/

• 16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji odbyło się spotkanie  uczniów klas 1- 3 w ramach szkolnego projektu „Zdrowo i Bezpiecznie”. Świetnie bawiliśmy się przy wesołych, zdrowych piosenkach. Były pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez firmę Uzimex, Agmar, Radę Rodziców w SP nr 19.

Braliśmy udział w konkursach z nagrodami, rozwiązywaliśmy krzyżówki, łamigłówki, rebusy nt. zdrowego odżywiania. Pani Anna Kuczkin – dietetyk podczas krótkiej prezentacji  potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które da nam siłę do nauki. Zachęcała uczniów do picia wody, która jest zdrowym napojem. Piliśmy też pyszne soki owocowe. Degustowaliśmy maślankę. Smakowała wybornie. Chętnie tańczyliśmy zumbę pod czujnym okiem instruktorów. Po krótkim instruktażu mogliśmy się wcielić w role ratowników ćwicząc na fantomie. Uczniowie klas pierwszych mogli odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez pana dzielnicowego. Za aktywny udział zostaliśmy nagrodzeni odblaskami, książeczkami „Mój przyjaciel dzielnicowy – 112 numer alarmowy”.

• 15.10.2017

Dnia 13 października 2017 r. dzieci z klas I złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Dzielnie odpowiadały na pytania patrona - Mieszka I. Podczas uroczystości wszyscy pierwszoklasiści zaprezentowali swoje dotychczasowe umiejętności. Były piękne piosenki, wierszyki i rymowanki. Uczniowie ze smakiem zjedli ciastko z eliksirem mądrości. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.

Dziękujemy Panu Jerzemu Żebrowskiemu autorowi fotorelacji.

• W dniu 2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już trzeci raz wzięliśmy udział w tej imprezie mającej na celu pomoc dzieciom uczyć się tabliczki mnożenia i bawić się nią. W szkole zostały rozwieszone plakaty z najtrudniejszymi działaniami tabliczki, wierszyki za pomocą, których można zapamiętać działanie. Nauczyciele matematyki zorganizowali grę „memory” z tabliczką mnożenia, zabawę na dobieranie się w pary. Najtrudniejsze działania zapisywaliśmy na szkolnym placu i prowadzącym do szkoły chodniku. W klasach zostali wybrani Eksperci, którzy  potem przepytywali w szkole nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców ze znajomości tabliczki mnożenia. Zabawa była udana.

• W dniu 26 września w naszej szkole jak co roku obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji każda klasa wylosowała jeden język europejski i przygotowała zwroty grzecznościowe oraz informacje o kraju, którego mieszkańcy posługują się danym językiem. Plakaty wykonane przez uczniów zawisły na szkolnych korytarzach by wszyscy uczniowie mogli poszerzyć wiedzę o językach używanych w Europie. Podczas przerw na  korytarzach  szkolnych  rozbrzmiewały pozdrowienia we wszystkich językach
    europejskich.
    Corocznym zwyczajem, w Dniu Języków Europejskich, uczniowie wzięli również udział w grze szkolnej, w ramach której odszukiwali informacje rozmieszczone na szkolnych korytarzach. Dla tych, którzy chcieli poznać bliżej języki europejskie przygotowano przykłady łamańców językowych.
    Wszyscy świetnie się bawili zarówno podczas wymiany uprzejmości w różnych językach, jak również zdobywając informacje w ramach gry szkolnej lub próbując wypowiedzieć zdania łamańców językowych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole, dzięki  czemu mieli okazję zobaczyć jak różnorodna jest Europa i dostrzec potrzebę nauki języków obcych.

Ewa Kulisiewicz, Eliza Myć

• "Szachy są jak życie (...). Każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich. I, tak jak w życiu, nie ma punktacji. Można mieć o dziesięć pionów mniej, a i tak wygrać."

Adam Fawer

A to podsumowanie kursu z Akademią Gambit

• Dnia 27.09.2017r. o godzinie 16.30 na terenie szkoły odbyły się XIV MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 19 W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH dziewcząt i chłopców z klas IV – VII.

Dziewczynki i chłopcy z klas IV, V i VI startowali na dystansie 500m. Dziewczęta i chłopcy z klas VII startowali na dystansie 1000m. Ładna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji Humor dopisywał zawodnikom. Wielu rodziców kibicowało swoim dzieciom.

Ogółem w Mistrzostwach SP 19 w Indywidualnych Biegach Przełajowych wzięło udział 95 dziewcząt i 72 chłopców z klas IV - VII. Łącznie w zawodach wystartowało 167 uczniów.

Wojewódzki Konkurs Historyczny - etap rejonowy - wyniki

Wyniki uzyskane przez uczestników etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Wglądy do prac odbędą się w Szkole Podstawowej Nr 19 w Białymstoku ul. Mieszka I 18 w terminie:

• poniedziałek 06.02.2017 w godz. 14:30-16:30
  • wtorek 07.02.2017 w godz. 14:30-16:30
  • środa  08.02.2017 w godz. 8.00 – 8.45

Zgodnie z regulaminem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego odwołania będą przyjmowane w sekretariacie szkoły do 09.02.2017r. do godziny 15.00.

Przewodnicząca mgr Monika Grynczel