Nawigacja

Sport w szkole

Uczniowski Klub Sportowy Mieszko 19

Uczniowskie kluby sportowe

• Uczniowski Klub Sportowy jest klubem przeznaczonym dla najmłodszych zawodników uprawiających sport.
  • UKS jest specjalnym rodzajem stowarzyszenia, tworzy się go z myślą o dzieciach i to one są jego głównymi członkami.
  • UKS założyć może 15 dorosłych osób – rodziców, wychowawców, nauczycieli.
  • Opiekę nad UKS sprawują trenerzy lub nauczyciele WF w szkole.
  • Najczęściej Uczniowskie Kluby Sportowe tworzone są przy szkołach i Miejskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji.
  • Każdy Uczniowski Klub Sportowy może starać się o otrzymanie sprzętu sportowego, który pomoże Wam w uprawianiu danej dyscypliny sportu.
  • UKS może zajmować się jedną (np. piłka nożną) bądź kilkoma dyscyplinami sportu.

UKS Mieszko 19 powstał w roku 2014

Założenie UKS-u Mieszko 19 było inicjatywą dyrekcji, nauczycieli wychowania fizycznego oraz rodziców uczniów SP19. Klub funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 19  i prowadzi zajęcia dla uczniów szkoły w następujących dyscyplinach: piłka koszykowa dziewcząt, piłka nożna chłopców oraz badminton dziewcząt i chłopców. Za poszczególne dyscypliny sportowe odpowiedzialni są następujący instruktorzy:

– koszykówka dziewcząt, pani Joanna Kubiak – Babińska i pani Zuzanna Zielińska.

– badminton -pani Zuzanna Zielińska.

– piłka nożna chłopców – pan Andrzej Popławski i pan Mariusz Konopko

ROK SZKOLNY 2015/16

Mistrzostwa SP19 w piłce nożnej chłopców klas III IX edycja PRO SALUTEM CUP

W dniach 18 i 21 września 2015r. rozegrane zostały kolejne Mistrzostwa SP19 w piłce nożnej chłopców tym razem w kategorii klas trzecich. Organizatorem turnieju tradycyjnie byli UKS MIESZKO 19 i Interdyscyplinarne Towarzystwo Sportowe „PRO SALUTEM”. Rozgrywki prowadzili Andrzej Popławski i Mariusz Konopko. Swoje reprezentacje wystawiły wszystkie klasy trzecie SP19 (5 klas) oraz drużyna złożona z chłopców o rok młodszych, na co dzień trenujących w PRO SALUTEM. Łącznie w turnieju udział wzięło 43 zawodników.

Zdecydowana większość meczów było niezwykle wyrównanych, a zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i co najważniejsze postawą FAIR PLAY. Po raz kolejny byliśmy świadkami wszystkiego, co w sporcie najpiękniejsze: emocji, nieustępliwej walki, pięknych akcji, popisów indywidualnych, łez sportowej złości i eksplozji radości. Oglądaliśmy też wiele wspaniałych bramek. Frekwencja dopisała również na trybunach. Rodzice z poziomu balkonu podziwiali i dopingowali swoje pociechy. Jeszcze raz WIELKIE BRAWA i GRATULACJE dla wszystkich zawodników, rodziców i wychowawców.

6. 3d

Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Andraka Krzysztof, Arciuch Mateusz, Fajfer Damian, German Andrzej, Kondracki Szymon, Nowosad Bartosz, Perkowski Miłosz, Pul Patryk, Sułkowski Stanisław, Turowski Michał

Wyróżnienia indywidualne zdobyli:

Król strzelców – Daniel Mojsak (3e) – 6 goli

Najlepszy zawodnik – Damian Fajfer (3c)

Najlepszy bramkarz – Stanisław Kobierski (3b)

Pełna relacja z turnieju wraz ze zdjęciami jest dostępna tutaj:

ROK SZKOLNY 2014/15

• Kwiecień  2014

TURNIEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” FINAŁ WOJEWÓDZKI 2015

Drużyna UKS MIESZKO 19 w kategorii klas I wywalczyła czwarte miejsce w województwie podlaskim.

Drużyna UKS MIESZKO 19 w kategorii klas II-III wywalczyła miejsce V-VIII w województwie podlaskim.

• Marzec 2015

WIELKANOCNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW A.D. 2015

W turnieju wzięły udział drużyny chłopców z klas IV ze szkół: SP 14, SP 19 (dwie drużyny), SP 45.

WIELKANOCNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT A.D. 2015

W turnieju wzięły udział drużyny dziewcząt z klas IV i V ze szkół: SP 14, SP 19 (dwie drużyny), SP 45.

• Styczeń – marzec 2015

Mistrzostwa SP19 w piłce nożnej chłopców klas I,II,III (6-7-8 PRO SALUTEM CUP)

Najlepszy zawodnik – Dawid Kos (1c)

Najlepszy bramkarz – Tymoteusz Kowalczuk (1e)

Najmłodszy zawodnik – Marcel Krawczyk (1b)

Król strzelców – Damian Fajfer (2c) – 10 goli

Najlepszy zawodnik – Beniamin Konopko (proSALUTEM 2007)

Najlepszy bramkarz – Stanisław Kobierski (2b)

Król strzelców – Wyszyński Jakub (3c) – 5 goli

Najlepszy zawodnik – Gieleżyński Hubert (3b)

Najlepszy bramkarz – Streluczuk Michał (3c)

Najmłodszy zawodnik – Konopko Beniamin (pro SALUTEM 2006)

• Październik  2014

Drużyny UKS MIESZKO 19 walczyły w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-V zajęły drugie miejsce (brak awansu do fazy wojewódzkiej), klasy II-III zajęły pierwsze miejsce (awans do finału wojewódzkiego),  klasy I zajęły pierwsze miejsce (awans do finału wojewódzkiego).

ROK SZKOLNY 2013/14

• Czerwiec 2014

Mistrzostwa SP19 w piłce nożnej chłopców klas I,II (4-5 PRO SALUTEM CUP)

1. 1b

2. 1a

3. 1c

4. 1e

5. 1d

Król strzelców i najlepszy zawodnik – Kondraciuk Andrzej (1b) – 6 goli

Najlepszy bramkarz – Mateusz Arciuch (1c)