Projekt AIESEC Enjoy My Origin

Nasza szkoła uczestniczy w innowacyjnym projekcie edukacyjnym Enjoy My Origin, organizowanym przez AIESEC, międzynarodową organizację studencką działającą w 113 krajach świata.

Zajęcia języka angielskiego prowadzą studenci z różnych krajów przedstawiając dzieciom kulturę swoich krajów. Uczniowie mają okazję obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne i wysłuchać opowieści na temat tego regionu świata.

Zadaniem projektu jest wspieranie poziomu wiedzy, motywowanie do nauki języków obcych oraz aktywizacja uczniów. Cele te zostają osiągnięte, bowiem zajęcia spotykają się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, dają im możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi i kulturą pokazaną pod kątem różnorodnych tematów związanych z geografią, przyrodą, tradycjami, codziennymi czynnościami i ciekawostkami z innych dziedzin życia. Zajęcia zapewniają uczniom atrakcyjne rozszerzenie cyklu edukacyjnego, wspierając główny cel edukacji językowej, jakim jest zainteresowanie uczniów nauką języka obcego.

W roku szkolnym 2012/2013 gościliśmy studentów z Chin, Wietnamu oraz Indonezji. Rok później odwiedzili nas studenci z Brazylii i Portugalii. Prowadzone przez nich zajęcia okazały się bardzo atrakcyjne zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Oprócz poznania ciekawostek o tych krajach, dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce poprzez prowadzenie konwersacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty.

AISEC 2013

VietChinaIndonesia