Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom pod Honorowym Patronatem Wojewody Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku został zainaugurowany w roku 2011.

Akcja jest organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Szkołę Podstawową Nr 19 w Białymstoku oraz białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. W ten sposób włączamy się w obchody ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego pomysłodawcą jest fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Białostockie obchody tygodnia czytania rozpoczynają się na początku czerwca od uroczystej Inauguracji z udziałem Gości Honorowych – przedstawicieli urzędów, instytucji, mediów, reprezentantów Partnerów akcji. W kolejnych dniach czerwca w szkołach podstawowych Białegostoku odbywają się imprezy czytelnicze. Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do czytania dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, dziadków swoich dzieci.