Program „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej”

W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła przystąpiła do polsko-szwajcarskiego programu „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej.

Celem tego projektu jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie nadwadze i otyłości poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

Szkolny koordynator programu: Anetta Kocięcka

Idea programu zakłada, że cała społeczność szkoły –pracownicy, uczniowie oraz rodzice podejmują wspólne działania na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu zdrowia, samopoczucia poprzez zmianę zachowań żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej.
Zadania szkoły:

– organizowanie wspólnych śniadań,

– obiady zgodne z zaleceniami IŻŻ,

– ograniczenie na terenie placówki reklam żywności i napojów niekorzystnych dla zdrowia,

– organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych dla uczniów, organizacja festynu zdrowotnego,

– prelekcje i wykłady prowadzone dla uczniów i rodziców dotyczące tematu,
– krzewienie wśród uczniów wiedzy kulinarnej zgodnej z zasadami zdrowego żywienia,
– zmiana asortymentu w sklepiku szkolnym na prozdrowotny,
– edukacja uczniów w zakresie aktywności fizycznej i zdrowego żywienia.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.zachowajrownowage.pl