Nawigacja

 • Białystok w Niepodległej - gra miejska

  Białystok w Niepodległej - gra miejska

  W grze miejskiej “Białystok w Niepodległej”, zorganizowanej w setną rocznicę Narodowego Święta Niepodległości, wzięło udział prawie 400 osób. To rekordowy wynik w porównaniu z poprzednimi edycjami. Liczne rodziny z  dziećmi oraz młodzież, a nawet emeryci, z sukcesem zakończyli zmagania i odebrali nagrodę. Zapytani zgodnie twierdzili, że była to świetna zabawa połączona z nauką, w której odkrywanie historii miasta dostarczyło wielu pozytywnych emocji.

  Cieszymy się ze wspólnego, aktywnego świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wykazaliście się kondycją oraz wytrwałym dążeniem do celu. Gratulujemy!

  Białystok w Niepodległej - gra miejska - Obrazek 1

 • 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

  100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

  Dnia 09.11.2018r. cała społeczność szkolna świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia nie brakowało biało – czerwonych akcentów. Uczniowie klas I – III śpiewali pieśni patriotyczne, klasy IV – VIII uczestniczyły w uroczystej akademii, dokładnie o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

  100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę - Obrazek 1
 • Gra Miejska Białystok w Niepodległej - 11 listopada 2018r.

  Gra Miejska Białystok w Niepodległej -   11 listopada 2018r.

  Gra Miejska Białystok w Niepodległej
  Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty

  Przyjdź  i baw się razem z nami z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości!!!

  Startujemy z Muzeum Wojska w Białymstoku 11 listopada 2018r. o godzinie 11.11.
  Weź udział w Grze Miejskiej  Białystok w Niepodległej.  Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych.

  Zasady gry:
  Do udziału w zabawie konieczne jest pobranie Karty uczestnika w punkcie startowym w Muzeum Wojska w Białymstoku. Karta służy  do odnotowania zdobytych punktów, które przyznawane są za dotarcie do odpowiedniego miejsca oraz wykonanie zadania związanego z  historią naszego miasta. Wygrywa ten, kto zbierze wymaganą liczbę punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrodę rzeczową, którą wylosują.

  Udanej zabawy życzy organizator
  Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku


  Nasi partnerzy:
  Muzeum Wojska w Białymstoku, PTTK Oddział w Białymstoku, Instytut Pamięci Narodowej,  Urząd Miejski w Białymstoku – Referat Promocji  i Turystyki

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Gra Miejska Białystok w Niepodległej -   11 listopada 2018r. - Obrazek 1

 • Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych

  Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych

  8 listopada odbył się Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentował Zespół uczniów klas siódmych, powołany przez nauczyciela muzyki, panią Marię Dąbrowską. Dzieci pięknie zaśpiewały pieśń "Marsz I Brygady" (Legiony).

  Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych - Obrazek 1 Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych - Obrazek 2

   

 • Budżet Obywatelski Białystok 2019

  Budżet Obywatelski Białystok 2019

  WAŻNE!!! Jeszcze raz prosimy o oddanie głosu na projekt S11 - stworzenie kreatywnej strefy naukowej i rekreacyjnej - modernizacja terenu przy SP19 https://www.bialystok.pl/survey/budget2019

  UWAGA!
  W dniach 3-17 października 2018 r. odbyło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019 zorganizowane przez Urząd Miejski w Białymstoku.
  Niestety, z powodu błędnego działania systemu do głosowania, głosy oddane drogą internetową nie zostały prawidłowo zliczone.

  W związku z tym w dniach 29 października - 5 listopada 2018 r. odbędzie się internetowe uzupełnienie głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019. Będą w nim brali udział wyłącznie mieszkańcy Białegostoku, którzy wypełnili uprzednio kartę elektroniczną i potwierdzili oddanie głosu poprzez kliknięcie w link aktywacyjny . Osoby te otrzymają wiadomość z prośbą o ponowne zaznaczenie wybranych projektów.

  Doceniając wkład jaki Wnioskodawcy wnieśli w promocję swoich projektów oraz szerzenie idei Budżetu Obywatelskiego przepraszamy za zaistniałą niedogodność.

  Jednocześnie prosimy o upowszechnienie informacji o uzupełnieniu głosowania przy wykorzystaniu dostępnych środków przekazu (np. profile społecznościowe). Zależy nam na tym, aby ta informacja dotarła do jak największej liczby głosujących mieszkańców.

  W związku z zaistniałą sytuacją przesunięciu ulegnie termin ogłoszenia wyników głosowania. Lista projektów rekomendowanych do realizacji zostanie ogłoszona najpóźniej 9 listopada 2018 r.

 • PRACOWNIA PLASTYCZNA W NOWEJ ODSŁONIE

  PRACOWNIA PLASTYCZNA W NOWEJ ODSŁONIE

  Od tego roku szkolnego mamy odremontowaną  pracownię plastyczną. Trwały jeszcze ostatnie poprawki, w kolejce czekają inne rzeczy do zrobienia, ale po pierwszych miesiącach nauki pracownia wciąż robi wrażenie. Ze środków Rady Rodziców w ramach projektu „Sala z duszą”  całe pomieszczenie zostało zrobione na nowo: odmalowano ściany, na podłodze położono płytki, wymieniono ławki na stoły warsztatowe, zainstalowano nowy zlew i zlikwidowano niepotrzebne rury.  Pierwsze wrażenie uczniów i nauczycieli jest takie: „ Łał…! Ile tu miejsca”, „ Jak dużo tu powietrza!”, „Jaka duża ta sala się zrobiła”, „ Proszę pani, jak tu jasno!”. Uczniowie ósmych klas stwierdzili, że to niesprawiedliwe, że nie mają już plastyki , bo mieliby zajęcia w takiej fajnej pracowni. Bardzo się cieszymy, że udało się tak odmienić dotychczasową salę i dziękujemy Dyrekcji  i  Radzie Rodziców SP nr 19 za zaangażowanie w ten projekt.
  Jednocześnie już teraz zapraszamy na aukcję prac plastycznych, która odbędzie się pół godziny przed wywiadówką 26 listopada 2018.

  PRACOWNIA PLASTYCZNA W NOWEJ ODSŁONIE - Obrazek 1

   

 • Działamy z imPETem My, działajcie także i Wy

  Działamy z imPETem My, działajcie także i Wy

  Spośród uczniów biorących udział w konkursie edukacyjnym "Działamy z imPETem My, działajcie także i Wy" zostali wybrani zwycięzcy:

  kl. 1 - 3: Damian Jurczak, kl. 2 c
  kl. 4 - 6: Amelia Chajewska, Maria Dłużewska, Wiktoria Świderska, kl. 5 d
  kl. 7 - 8: grupa II, kl. 8 e

  Gratulujemy!

  Trzy najlepsze prace przechodzą do etapu ogólnopolskiego.

  Każdy z nas może głosować na wybraną pracę do 16 listopada na stronie www.dzialajzimpetem.pl
  Zachęcam do głosowania.

 • Dziadkowie i wnuki wspólna historia...

  Dziadkowie i wnuki wspólna historia...

  W ostatni piątek, tj. 26.10.2018 r. nasi uczniowie już po raz kolejny, wzięli udział w turnieju brydża sportowego. Turniej odbył się w osiedlowym klubie Zachęta. Dzieci rywalizowały z dorosłymi brydżystami. Głównym założeniem udziału uczniów w turnieju jest "ogranie się" , mające na celu przygotować zawodników do gry w III lidze. Najbliższy zjazd III ligi jest 17 - 18.11.2018 r. Trzymamy mocno kciuki za sukcesy. Jednocześnie informujemy, że 11 naszych uczniów jest członkami Polskiego Związku Brydża Sportowego.

  Dziadkowie i wnuki wspólna historia... - Obrazek 1

 • Białostockie Talenty XXI wieku

  Białostockie Talenty XXI wieku

  Dnia 26.10.2018 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano działania podjęte w ramach V edycji „Talentów XXI wieku”.
  W trakcie spotkania Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył pamiątkowe medale oraz certyfilaty naszym uczniom:

   

  Aleksandrze Grybowicz z kl. 8a
  Tomaszowi Kos z kl. 8c
  Wiktorii Krupkowskiej z kl. 8b
  Zuzannie Łuczaj z kl. 8c
  Aleksandrze Szymula z kl. 8a
  Grzegorzowi Świętkowskiemu z kl. 8c
  Natalii Twarowskiej z kl. 8c

  W tym roku w realizację projektu włączył się m.in. Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny, a uczniowie mogli uczestyniczyć w zajęciach matematyczno-przyrodniczych, medycyny, informatyki, ekonomii, prawa, przedsiębiorczości i treningu kreatywności.

  Białostockie Talenty XXI wieku - Obrazek 1 Białostockie Talenty XXI wieku - Obrazek 2

   

 • Noś się zdrowo

  Noś się zdrowo

  W dniach 24-25 październik odbyła się w naszej szkole akcja pod hasłem " Noś się zdrowo". Projekt został zainicjowany z uwagi na rosnący problem wad postaw u dzieci. Pierwszego dnia akcji uczniowie klasy VIIc wcielili się w role "lekarzy ortopedów" i zaaranżowanych przez siebie gabinetach lekarskich badali młodszych kolegów. Uczniowie klas I-IV zostali przebadani pod kątem wad postawy, koślawości, kolan, czy płaskostopia. Pacjenci zostali również zważeni i zmierzeni. Każdy pacjent otrzymał kartę zdrowia. "Zważone" zostały również uczniowskie plecaki. "Lekarze" zważyli je oraz ich zawartość. Wszystkie pomiary zostały opracowane i zostaną przedstawione na szkolnej wystawie. Uczniowie klas VIII podzielili się z młodymi kolegami wiedzą na temat tego, jaki tornister warto kupić, jak go dobrze spakować. Drugi dzień akcji przebiegał pod hasłem " Czy już wiedzą dzieciaki, jak spakować plecaki?"- uczniowie klas VIII sprawdzili, czy dzieci zastosowały się do rad "zdrowego tornistra".

  Noś się zdrowo - Obrazek 1

 • Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

  Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

  "Niepodległa od stu lat " - to hasło przewodnie Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, którego kolejna edycja odbyła się 25 października 2018 roku w naszej szkole. Przed komisją konkursową zaprezentowało się 55 uczniów z klas 4 - 8.

  Oto zwycięzcy:

  Kategoria - klasy IV - V

  I miejsce – Zofia Kitlas – kl. 4c
  II miejsce – Patryk Mowel – kl. 5c
              Krzysztof  Trybulski – kl. 5c
  III miejsce – Maria Twarowska – kl. 5a
              Wiktoria Wróblewska – kl. 5f

  Wyróżnienia:
  Michał Kawałko – kl. 5e
  Paweł Krasowski – kl. 5d
  Melania Siembida – kl. 4b
  Magdalena Lewończuk – kl. 4b
  Filip Przechocki – kl. 4a
  Maria Komenda – kl. 5a
  Maria Mozal – kl. 4c

  Kategoria - klasy VI - VIII

  I miejsce – Natalia Szoka – kl. 7c
              Zuzanna Skowrońska – kl. 6c
  II miejsce – Natalia Dańko – kl. 6a
              Jakub Kapa – kl. 8b
  III miejsce – Aleksandra Żebrowska – kl. 6e
              Aleksandra Giedrojć – kl. 8b

  Wyróżnienia:
  Łukasz Kirpsza – kl. 6a
  Angelina Koszubowicz – kl. 7a
  Kacper Makarewicz – kl. 6b
  Kornelia Wasiluk – 6a

  Wszystkim uczestnikom dziękujęmy za piekne recytacje, życzymy powodzenia i zapraszamy za rok.

  Organizatorzy konkursu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Zawodnicy Jagiellonii w naszej szkole

  Zawodnicy Jagiellonii w naszej szkole

  Dnia 18.10.2018r. w naszej szkole gościliśmy zawodników Białostockiego Klubu Sportowego Jagiellonia –  Bartosza Kwietnia i Cilliana  Sheridana w ramach akcji ,,Jaga dzieciom”. Tego dnia w szkole dominowały barwy żółto- czerwone. Brać uczniowska, jak na kibiców przystało, przywitała piłkarzy oficjalnym hymnem Jagiellonii oraz okrzykiem zagrzewającym do walki, który wprowadził stadionową atmosferę. Następnie zawodnik  przybliżył uczniom  tajniki zawodu piłkarza. Opowiadał o zdrowym trybie życia piłkarzy, systematycznych treningach oraz zasadach fair play. Piłkarze  musieli zmierzyć się z pytaniami od dzieci, np.: "W jakim wieku rozpoczynaliście przygodę z piłką?", "Jak długo trwa jeden trening?", "Jak często ćwiczycie?", a także "Najlepszy klub, przeciwko któremu graliście?". Dzieciaki z uwagą wsłuchiwały się w odpowiedzi naszych zawodników. Trzeba przyznać, że nie były one łatwe tym bardziej, że były nawet w języku angielskim. Okazało się, że  poziom wiedzy uczniów klas 1-3 o Jagiellonii jest imponujący. Prawidłowe odpowiedzi nagrodzono kartami i autografami piłkarzy. Na zakończenie spotkania każdy mógł zrobić zdjęcie z piłkarzem i otrzymać autograf.
  Zorganizowane spotkanie propagujące zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną na długo pozostanie w pamięci uczniów i przyczyni się do rozwijania zainteresowań, uzdolnień i pasji. Życzymy drużynie samych sukcesów. Jako wierni kibice uczymy się czerpać radość z jej zwycięstw oraz godzić z porażką.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Nasi uczniowie grają w III lidze w brydżu sportowym !!!

  Nasi uczniowie grają w III lidze w brydżu sportowym !!!

  Zrobiliśmy pierwszy wielki krok do przodu. "Walczyliśmy" w sobotę i niedzielę 13 - 14.10.18r. Jesteśmy już na takim poziomie, że możemy spokojnie rywalizować z dorosłymi. Ligę sędziował sędzia najwyższej, światowej klasy, pan Sławomir Latała.  Co prawda, nie zajęliśmy jakiegoś rewelacyjnego miejsca, ale sam fakt uczestnictwa,  jest dla naszych uczniów sukcesem. Z każdym rokiem gramy coraz lepiej.
  Trenujemy grę w brydża sportowego już 3 - niektórzy -  4 lata.  W tym roku reprezentujemy  Miejski Białostocki Klub Brydżowy (MBKB) . Do klubu należą uczniowie różnych klas ( V - VIII ): Aleksander Skiepko, Miłosz Trochimowicz, Tomasz Okurowski, Wiktor Skiepko, Natalia Szoka, Bartosz Małyszko, Patryk Klim, Rafał Łazarczyk, Sylwia Burzyńska, Michał Remża. Szkoła jest dumna z naszych uczniów. Pani Dyrektor - Elżbieta Zimnoch oraz rodzice naszej szkoły wspierają nasze pasje.  Galerię zdjęć można obejrzeć na stronie www.latala.pl.
  Trener i opiekun Halina Perkowska

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. 12 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.
  Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich.  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  

  Ślubowanie klas pierwszych.

 • DZIECI DZIECIOM - ZBIERAMY BO POMAGAMY!

  DZIECI DZIECIOM - ZBIERAMY BO POMAGAMY!

  W ramach jubileuszu 60-lecia naszej szkoły, połączeni pomaganiem, włączmy się w akcję ,,Szkolna eco zbiórka makulatury”.
  Pieniądze ze sprzedaży niepotrzebnych papierów zostaną przekazane na rzecz Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego.
  Przynieść makulaturę można będzie tylko 31 października oraz 28 listopada (PAPIEROWA ŚRODA).
  Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.

 • Pomóż nam zmnieniać się i działać dla Ciebie

  Pomóż nam zmnieniać się i działać dla Ciebie

  Zagłosuj

  na nasz projekt oświatowy numer ID S11 - Stworzenie kreatywnej strefy naukowej i rekreacyjnej - modernizacja terenu przy SP 19 w Białymstoku.

  Projekt zakłada stworzenie na terenie szkoły stref: zabaw dla najmłodszych, sportowo - rekraacyjnej oraz naukowej. 

  Pomóż nam zmnieniać się i działać dla Ciebie - Obrazek 1

  Wesprzyj projekt oświatowy numer ID S25  - "Podróżnicy w czasie" SP nr 47, SP nr 9, SP nr 12, SP nr 19

  Projekt zakłada zakup strojów umundurowania i uzbrojenia historycznego, pozwalających na prowadzenie żywych lekcji historii oraz otwartych warsztatów dla mieszkańców Białegostoku.

  Pomóż nam zmnieniać się i działać dla Ciebie - Obrazek 2

   

 • Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców SP 19

  Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców SP 19

  Zapraszam na coroczne spotkanie przedstawicieli klasowych do Rady Rodziców SP19
  Termin: 14 września 2018, godz.17:30
  Miejsce: stołówka SP19

  Pozdrawiam:
  Wiesław Treszczotko
  Przewodniczący Rady Rodziców SP19

 • MEDALE "DILIGENTIAE"

  MEDALE "DILIGENTIAE"

  3 września 2018r. podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/19, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 52 Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył medale "DELIGENTIAE” dla uczennicy naszej szkoły Julii Rećko z kl. 7a i dla Jolanty Łuckiewicz nauczycielki religii. "Medal, który dziś otrzymują najlepsi uczniowie jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. To także prestiżowa nagroda dla nauczycieli, którzy swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla uczniów, są dla nich szczególnym autorytetem” – mówił Prezydent Białegostoku.  

    MEDALE "DILIGENTIAE" - Obrazek 1

  MEDALE "DILIGENTIAE" - Obrazek 2MEDALE "DILIGENTIAE" - Obrazek 3

  MEDALE "DILIGENTIAE" - Obrazek 4

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć