Nawigacja

 • Ferie zimowe 2018

  Życzymy Wam udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten zimowy czas dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie po trudach  kilkumiesięcznej pracy, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych przyjaciół i miejsc.

  Wracajcie zadowoleni, wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

  Dyrekcja szkoły i nauczyciele

  Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

  • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
  • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
  • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
  • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
  • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze;
  • ulica i zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw.

   

  O czym warto pamiętać przed feriami – poradnik MEN

 • Jak Psrtyk i Bzik zostali oświeceni

  Uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie pt. „Jak Psrtyk i Bzik zostali oświeceni”. Sponsorem spektaklu była Polska Grupa Energetyczna. Dowiedzieliśmy się skąd bierze się energia, gdzie wytwarzany jest prąd oraz w jaki sposób zasilane są elektrownie wodne, wiatrowe, odnawialne. Pstryk i Bzik przypomnieli nam o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Przystąpiliśmy do qwizu, odpowiedzieliśmy na wiele trudnych pytań i … otrzymaliśmy nagrody.

 • Technologie z klasą w II a i III c

  Fundacja Uniwersytet Dzieci jest organizacją non profit. Komunikuje dzieciom naukę w ramach edukacji nieformalnej i formalnej. Upowszechnia nowoczesne metody nauczania, w szczególności metodę badawczą zwaną Metodą Pytań i Doświadczeń.
  W ubiegłym roku szkolnym klasa I a brała udział w projekcie Fundacji - Lekcje z klasą rozwijając swoje kompetencje społeczne (nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, praca w grupie).
  W obecnym roku szkolnym kontynuujemy, tym razem bierzemy udział w projekcie Scenariusze Lekcji realizując program Technologie z klasą.
  W podróż po świecie nowoczesnych technologii wyruszyły również dzieciaki z klasy III c.

  Zrealizowaliśmy już pierwsze zadanie.

  Wiemy:
  Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

  Jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie? Czy we współczesnych fabrykach pracują jeszcze ludzie, czy już roboty? Czy roboty kiedyś całkiem zastąpią ludzi w pracy?

  Jak bezpiecznie korzystać z internetu?
  Na co trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia? Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w internecie?

  My j wiemy, że szkoła może być miejscem fascynującej nauki - uczniowie klasy II a i III c smileyyes

  Przed nami lekcje programowania - programowanie bez komputera i z komputerem w oparciu o program Scratch Jr.

 • Przegląd Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych

  Dnia 9.01.2018r. w Centrum Wystawienniczym odbyło się podsumowanie V edycji Przeglądu Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych oraz wręczenie laureatom konkursu dyplomów i upominków. Joanna Skrzypko uczennica klasy I E i Szymon Syczewski uczeń klasy I E, których opiekunem była Jolanta Łuckiewicz otrzymali dyplomy i upominki. Szopki można oglądać do 19 stycznia w godz.9.00.-15.00. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

   

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018r.

  Dnia 06.01.2018r. uczniowie z naszej szkoły razem z rodzinami, Dyrekcją, katechetami i nauczycielami uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Wspólnie świętowaliśmy i daliśmy świadectwo wiary. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli były słowa "Bóg jest dla Wszystkich – Wszyscy do  stajenki!". Szliśmy w Orszaku Króla Baltazara (stroje niebieskiego koloru). Rafał Łazarczyk uczeń klasy 7a był darowym Króla Baltazara.

 • VIII Bożonarodzeniowe Kolędowanie

  Czas świąteczny to dobra okazja by wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki, o których tak pięknie mówił św. Jan Paweł II do Polaków 23 grudnia 1996 r. w Auli Pawła VI . "Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek, jak choćby ta, tzw. góralska, której tak bardzo lubimy słuchać: „Oj, Maluśki, Maluśki”. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili. Dlatego też, łamiąc się dzisiaj z Wami opłatkiem wigilijnym, życzę, abyście wszyscy, drodzy Rodacy, czy w kraju, czy też w Rzymie, czy gdziekolwiek na świecie, śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym, co one mówią, nad całą ich treścią, i byście w nich odnajdywali prawdę o miłości Boga, który dla nas stał się Człowiekiem”.
  Możliwość kolędowania stwarza wydarzenie organizowane 9 stycznia 2018 roku przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.  Dzieci i młodzież z białostockich szkół – laureaci konkursów „Kolęda Malucha”, „Kolęda Młodych”, chórzyści z Programu „Rozśpiewany Białystok” już po raz ósmy poprowadzą Bożonarodzeniowe Kolędowanie.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Białegostoku do wspólnego śpiewania kolęd:

  • o  godzinie  12.00 w Białostockiej Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP,
  • o godzinie 13.00 w Katedralnej Cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy.
 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, Polonistycznej i Matematycznej SYNAPSIK MEN

  Natalia Masłowska z klasy III e (wychowawczyni Małgorzata Sołowiej) została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, Polonistycznej i Matematycznej SYNAPSIK MEN. Uczennica osiągnęła 93,1% z edukacji przyrodniczej, 93,3% z edukacji polonistycznej oraz 91,7% z edukacji matematycznej. Podczas udziału w konkursie wykazała się ogromną wiedzą i zdobytymi umiejętnościami na poziomie I etapu kształcenia.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

   

 • Półfinał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Unihokeju

  W dniu 19.12.2017r. dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w półfinale Igrzysk Województwa Podlaskiego w Unihokeju, które odbyły się w Hali MOSiR-u Grajewie. Walczyły tam z drużynami z Wysokiego Mazowieckiego, Domanowa oraz Augustowa i po ambitnej walce zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Finał odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach 22.12.2017r. Nasza drużyna po wyrównanej grze zajęła IV miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Natalia Szoka, która została wybrana jedną z najlepszych zawodniczek turnieju. Gratulujemy wspaniałego wyniku, dobrej i odpowiedzialnej współpracy w zespole.  Skład drużyny: Sylwia Tarasiewicz, Oliwia Chren, Natalia Szoka, Julia Sosnowska, Karolina Janowska, Kamila Karpiej, Aleksandra Hubar, Zuzanna Pilecka, Marta Gregorczuk, Patrycja Sadowska, Olga Kuklińska, Matylda Mojsak. Opiekunem drużyny była p. Zuzanna Zielińska.

 • 01.01.2018

  Obiady -  opłaty za okres I - VI 2018

 • ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy uczniów razem z rodzicami do udziału w Miejskim Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się 6.01.2018r. o godz. 11.45. Zbiórka o godz. 11.30. na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Nasza szkoła będzie szła w Orszaku Króla Baltazara (niebieski kolor pelerynki). Stroje można wypożyczyć w szkole. Do udziału dziecka w Miejskim Orszaku Trzech Króli potrzebna jest zgoda rodziców. Zapisy uczniów oraz deklaracje wyrażenia zgody u katechetów.   

 • W świątecznej atmosferze...

  22 grudnia był w naszej szkole ostatnim dniem zajęć jeszcze w starym - 2017 roku. Był on przeżyty w prawdziwej, niemal rodzinnej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  We wszystkich  klasach odbyły się wigilie. Życzyliśmy sobie dużo zdrowia, szczęścia i bogatego Św. Mikołaja.

  Odbył się coroczny Międzyklasowy konkurs na strój Św. Mikołaja, który jest już tradycją w naszej szkole. W tym roku został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych – w klasach IV – V oraz klasach VI – VII. Z roku na rok stroje i sposób ich prezentacji są coraz doskonalsze i bardziej pomysłowe. Jury, w którym zasiedli nauczyciele – p. Joanna Wasilewska i p. Krystyna Chołko oraz przedstawiciele SU – Olga Sacharczuk, Tomasz Radawiec i Krystian Krysztopowicz, miało bardzo trudny wybór. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

  Klasy IV – V
  I miejsce – klasa IV ,,c”
  II miejsce – klasa V ,,c”
  III miejsce – klasa V ,,a”

  Klasy VI – VII
  I miejsce – klasa VII ,,c”
  II miejsce – klasa VII ,,d”
  III miejsce – klasa VI ,,b”

  Było nam niezmiernie miło kolejny rok gościć w naszej szkole Emilkę wraz jej mamą. Samorząd Uczniowski już od kilku lat zbiera zakrętki, z których dochód przeznaczony jest na rehabilitację dziesięcioletniej dziewczynki. Emilka obejrzała konkurs na strój Św. Mikołaja i jak powiedziała jej mama, świetnie się bawiła. Uśmiech praktycznie nie schodził z jej twarzy.

  Po wigilii i konkursie na strój Św. Mikołaja wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać przedstawienie jasełek, przygotowane przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem p. Anety Filipowicz. Uczniowie znakomicie wcielili się w swoje role i zaprezentowali pełny profesjonalizm. Dzięki ich zaangażowaniu przesłanie sztuki mogło dotrzeć do każdego widza.

  Po dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili do swoich domów, aby z energią przystąpić do ostatnich przedświątecznych przygotowań.
  Opiekun SU
  Zdjęcia:
  https://www.dropbox.com/sh/nmob27hv82tw81d/AAAw8Utom3onDRWu5GdcExOla?dl=0

   

 • JASEŁKA

  Dnia 22.12.2017r. uczniowie z kl. 4d, 4e, 4f  pod kierunkiem Jolanty Łuckiewicz przedstawili Jasełka pt. "Dzisiaj w Betlejem”. Scena Zwiastowania, scena Pasterzy, dwór Heroda, przybycie Mędrców i dzieci do Dzieciątka Jezus zostały bardzo ciekawie przedstawione. Aniołowie śpiewali kolędy. Jasełka bardzo podobały się zgromadzonej publiczności i wprowadziły w bożonarodzeniowy nastrój.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w wykonaniu Dominiki.  

 • XIV Miejski Konkurs Plastyczny „Bezpieczne ferie”

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - III do wzięcia udziału w XIV edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne ferie”. Możemy się pochwalić, że również w tym roku nasz konkurs objęły został patronatem: WORD Białystok i Komendy Miejskiej Policji.

  W załączniku zamieszczamy regulamin konkursu.

 • Mistrzostwa Miasta Białegostoku w Unihokeju dziewcząt klas V

  Dnia 17.12.2017r. (niedziela) w Zespole Szkół Katolickich odbyły się finały Mistrzostw Miasta Białegostoku w Unihokeju dziewcząt klas V. Po zaciętej i wyrównanej walce reprezentacja naszej szkoły wywalczyła wicemistrzostwo Białegostoku w Unihokeja dziewcząt klas V.  
  Srebrnymi medalistkami zostały: Bołtruczuk Paulina (VA), Dańko Natalia (VA), Duchnowska Julita (VA), Jankowska Magdalena (VA), Kuklińska Olga (VA), Laskowska Julia (VA), Ostaszewska Justyna (VA), Sadowska Patrycja (VA), Szarejko Magdalena (VA), Gregorczuk Marta (VC). Opiekunem dziewcząt była pani Joanna Kubiak – Babińska
  Serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym na zawody rodzicom.

 • Finały Igrzysk Miasta Białegostoku w Koszykówce

  W dniu 12.12.2017r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w finałach Igrzysk Miasta Białegostoku w Koszykówce klas VI. W trudnym meczu o III miejsce pokonała drużynę Szkoły Podstawowej nr 43 i wywalczyła brązowe medale. Gratulujemy wspaniałej postawy.
  Opiekun drużyny Zuzanna Zielińska

 • Igrzyska Miasta w Pływaniu

  W dniu 5.12.2017r. dziewczęta z klas VI uczestniczyły w Igrzyskach Miasta w Pływaniu. Stylem motylkowym na dystansie 50m Natalia Szoka z klasy VIC wywalczyła srebrny medal i zakwalifikowała się do Igrzysk Wojewódzkich. Gratulacje i powodzenia w dalszej rywalizacji.

 • Życzymy powodzenia w Winter Cup 2017

  Sylwia Tarasiewicz z klasy VIIA, będzie startowała w Międzynarodowych Zawodach w Gimnastyce Artystycznej  Winter Cup 2017, które odbędą się 16 - 17 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku.
  Wstęp wolny.

 • Oferty pracy w SP 19 Białystok

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku informuje, że od 01.01.2018 r. zatrudni pracowników na n/w stanowiskach:
  1.    Sekretarz szkoły
  2.    Woźna szkolna
  3.    Pomoc kuchenna
  Aktualne CV proszę składać w Kadrach SP 19 przy ul. Mieszka I 18 do dnia 19.12.2017r.

 • Miejski Konkurs Poezji Dziecięcej „Złota polska jesień” - podsumowanie

  PODSUMOWANIE KONKURSUPOEZJI DZIECIĘCEJ
  „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

  W październiku 2017 roku po raz XVI został ogłoszony Miejski Konkurs Poezji Dziecięcej „Złota polska jesień”, adresowany do uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności poetyckich, twórczej ekspresji słownej i rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej  jesienią.
  Z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie skorzystało 12 białostockich szkół, z których napłynęło 121 prac. Wiersze oceniała komisja w kategoriach klas I, II i III. Organizatorki konkursu wspomagały panie z Nauczycielskiego Klubu Literackiego.
  Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 7.12.2017r. Przyznano 9 nagród i 14 wyróżnień. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a nauczyciele  podziękowania. Uroczystość uświetniły występy uczniów kl. III a i III b.
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji konkursu.
  Organizatorki:
  Bożena Janczuk
  Magdalena Popko
  Grażyna Szeps

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć