Nawigacja

 • Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap rejonowy

  16.02.2018 roku (piątek) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku rozpocznie się Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap rejonowy.
  Sprawy organizacyjne:
  1. Uczniowie biorący udział w konkursie, powinni przybyć do Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku na godzinę 9.30. Zbiórka na II piętrze. Obowiązuje zmiana obuwia, legitymacja oraz karta kodowa podpisana przez Dyrektora szkoły. Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
  2. Komisja konkursowa. Członków komisji zapraszam na godzinę 9.15, sala 303 - II piętro
  3. Opiekunów uczniów biorących udział w konkursie zapraszam do sali 001 - szatnia.

  mgr Monika Grynczel

 • Walentynki 2018 rok

  „Dzieci - dzieciom, - Szkoła - szkole”
  Mamy wielkie serca… kolejny raz dochodem z kiermaszu walentynkowego pragniemy wesprzeć potrzebujących. Z dużym zaangażowaniem przygotowaliśmy "upominki  walentynkowe”. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Akcja spotkała się ze zrozumieniem i pomocą wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców z klasy III a i b. Dzieci  z tych klas wraz z wychowawcami były odpowiedzialne za stoisko walentynkowe. Dziękujemy też paniom Krystynie Snopko i Iwonie Januszkiewicz, które wraz z dziećmi ze świetlicy wykonały upominki na kiermasz. Dziękujemy paniom Małgorzacie Andrejewicz, nauczycielce z Przedszkola nr 68 i Annie Tołoczko, które również zaopatrzyły nasze stoisko w piękne gadżety. Dziękujemy uczniom z klasy VI b  i VII d za pomoc w poczcie walentynkowej. Mamy nadzieję, że walentynki ucieszyły serca wszystkich obdarowanych. Kwota uzyskana ze sprzedaży – 800 zł – zostanie przeznaczona na wsparcie finansowe rodziców dzieci, które potrzebują fachowej opieki medycznej.

  Organizatorzy:
  Bożena Jańczuk
  Magdalena Popko

 • Nabór do V klasy sportowej

  Nabór do V klasy sportowej dziewcząt i chłopców z klas IV odbędzie się 13.03.2018r.  (wtorek) w godzinach  9.50 - 11.30. Stroje sportowe obowiązkowe.

   

 • XVII Miejski Konkurs Ortograficzny uczniów klas III

  W roku szkolnym 2017/2018  organizujemy siedemnastą edycję „Miejskiego Konkursu Ortograficznego” dla klas III.

  Pragniemy stworzyć dzieciom możliwość prezentacji własnych talentów, konfrontacji osiągnięć z rówieśnikami, dajemy im szansę przeżycia sukcesu indywidualnego, co motywuje do dalszej pracy nad ortografią.

  W załączeniu zamieszczamy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamysmiley

 • NABÓR DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO KLASY IV SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI

  Postępowanie rekrutacyjne:
  W dniach 23.02.2018, 02.03.2018, 09.03.2018 (piątki) w godzinach 15.30 – 16.15 na sali gimnastycznej odbywać się będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dziewcząt i chłopców klas III przygotowujące do egzaminów sprawnościowych do IV klasy sportowej. Stroje sportowe obowiązkowe.

  Egzaminy sprawnościowe odbywać się będą na sali gimnastycznej:
  12 marca 2018r. w godzinach  11.50 – 12.35 – dziewczęta
  12 marca 2018r. w godzinach 12.35 – 13.35 – chłopcy

  Stroje sportowe obowiązkowe

 • ZASADY REKRUTACJI uczniów do klasy IV sportowej

 • "Noc 10 II 1940. Pamiętamy"

  10 lutego przypada 78. rocznica pierwszej masowej deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego. Z tej okazji Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało 3-dniowe obchody.

  Dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza do udziału w obchodach upamiętniających rocznicę pierwszej masowej deportacji w głąb ZSRR.

 • Zebrania z rodzicami

  12 lutego 2018 (poniedziałek) zebranie klas I - III, godz.17.00
  13 lutego 2018 (wtorek) zebranie klas IV - VII, godz.16.30,

  Zapraszamy
   

 • Ferie zimowe 2018

  Życzymy Wam udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten zimowy czas dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie po trudach  kilkumiesięcznej pracy, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych przyjaciół i miejsc.

  Wracajcie zadowoleni, wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

  Dyrekcja szkoły i nauczyciele

  Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

  • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
  • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
  • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
  • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
  • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze;
  • ulica i zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw.

   

  O czym warto pamiętać przed feriami – poradnik MEN

 • Jak Psrtyk i Bzik zostali oświeceni

  Uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie pt. „Jak Psrtyk i Bzik zostali oświeceni”. Sponsorem spektaklu była Polska Grupa Energetyczna. Dowiedzieliśmy się skąd bierze się energia, gdzie wytwarzany jest prąd oraz w jaki sposób zasilane są elektrownie wodne, wiatrowe, odnawialne. Pstryk i Bzik przypomnieli nam o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Przystąpiliśmy do qwizu, odpowiedzieliśmy na wiele trudnych pytań i … otrzymaliśmy nagrody.

 • Technologie z klasą w II a i III c

  Fundacja Uniwersytet Dzieci jest organizacją non profit. Komunikuje dzieciom naukę w ramach edukacji nieformalnej i formalnej. Upowszechnia nowoczesne metody nauczania, w szczególności metodę badawczą zwaną Metodą Pytań i Doświadczeń.
  W ubiegłym roku szkolnym klasa I a brała udział w projekcie Fundacji - Lekcje z klasą rozwijając swoje kompetencje społeczne (nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, praca w grupie).
  W obecnym roku szkolnym kontynuujemy, tym razem bierzemy udział w projekcie Scenariusze Lekcji realizując program Technologie z klasą.
  W podróż po świecie nowoczesnych technologii wyruszyły również dzieciaki z klasy III c.

  Zrealizowaliśmy już pierwsze zadanie.

  Wiemy:
  Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

  Jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie? Czy we współczesnych fabrykach pracują jeszcze ludzie, czy już roboty? Czy roboty kiedyś całkiem zastąpią ludzi w pracy?

  Jak bezpiecznie korzystać z internetu?
  Na co trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia? Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w internecie?

  My j wiemy, że szkoła może być miejscem fascynującej nauki - uczniowie klasy II a i III c smileyyes

  Przed nami lekcje programowania - programowanie bez komputera i z komputerem w oparciu o program Scratch Jr.

 • Przegląd Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych

  Dnia 9.01.2018r. w Centrum Wystawienniczym odbyło się podsumowanie V edycji Przeglądu Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych oraz wręczenie laureatom konkursu dyplomów i upominków. Joanna Skrzypko uczennica klasy I E i Szymon Syczewski uczeń klasy I E, których opiekunem była Jolanta Łuckiewicz otrzymali dyplomy i upominki. Szopki można oglądać do 19 stycznia w godz.9.00.-15.00. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

   

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018r.

  Dnia 06.01.2018r. uczniowie z naszej szkoły razem z rodzinami, Dyrekcją, katechetami i nauczycielami uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Wspólnie świętowaliśmy i daliśmy świadectwo wiary. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli były słowa "Bóg jest dla Wszystkich – Wszyscy do  stajenki!". Szliśmy w Orszaku Króla Baltazara (stroje niebieskiego koloru). Rafał Łazarczyk uczeń klasy 7a był darowym Króla Baltazara.

 • VIII Bożonarodzeniowe Kolędowanie

  Czas świąteczny to dobra okazja by wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki, o których tak pięknie mówił św. Jan Paweł II do Polaków 23 grudnia 1996 r. w Auli Pawła VI . "Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek, jak choćby ta, tzw. góralska, której tak bardzo lubimy słuchać: „Oj, Maluśki, Maluśki”. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili. Dlatego też, łamiąc się dzisiaj z Wami opłatkiem wigilijnym, życzę, abyście wszyscy, drodzy Rodacy, czy w kraju, czy też w Rzymie, czy gdziekolwiek na świecie, śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym, co one mówią, nad całą ich treścią, i byście w nich odnajdywali prawdę o miłości Boga, który dla nas stał się Człowiekiem”.
  Możliwość kolędowania stwarza wydarzenie organizowane 9 stycznia 2018 roku przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.  Dzieci i młodzież z białostockich szkół – laureaci konkursów „Kolęda Malucha”, „Kolęda Młodych”, chórzyści z Programu „Rozśpiewany Białystok” już po raz ósmy poprowadzą Bożonarodzeniowe Kolędowanie.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Białegostoku do wspólnego śpiewania kolęd:

  • o  godzinie  12.00 w Białostockiej Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP,
  • o godzinie 13.00 w Katedralnej Cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy.
 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, Polonistycznej i Matematycznej SYNAPSIK MEN

  Natalia Masłowska z klasy III e (wychowawczyni Małgorzata Sołowiej) została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, Polonistycznej i Matematycznej SYNAPSIK MEN. Uczennica osiągnęła 93,1% z edukacji przyrodniczej, 93,3% z edukacji polonistycznej oraz 91,7% z edukacji matematycznej. Podczas udziału w konkursie wykazała się ogromną wiedzą i zdobytymi umiejętnościami na poziomie I etapu kształcenia.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

   

 • Półfinał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Unihokeju

  W dniu 19.12.2017r. dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w półfinale Igrzysk Województwa Podlaskiego w Unihokeju, które odbyły się w Hali MOSiR-u Grajewie. Walczyły tam z drużynami z Wysokiego Mazowieckiego, Domanowa oraz Augustowa i po ambitnej walce zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Finał odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach 22.12.2017r. Nasza drużyna po wyrównanej grze zajęła IV miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Natalia Szoka, która została wybrana jedną z najlepszych zawodniczek turnieju. Gratulujemy wspaniałego wyniku, dobrej i odpowiedzialnej współpracy w zespole.  Skład drużyny: Sylwia Tarasiewicz, Oliwia Chren, Natalia Szoka, Julia Sosnowska, Karolina Janowska, Kamila Karpiej, Aleksandra Hubar, Zuzanna Pilecka, Marta Gregorczuk, Patrycja Sadowska, Olga Kuklińska, Matylda Mojsak. Opiekunem drużyny była p. Zuzanna Zielińska.

 • 01.01.2018

  Obiady -  opłaty za okres I - VI 2018

 • ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy uczniów razem z rodzicami do udziału w Miejskim Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się 6.01.2018r. o godz. 11.45. Zbiórka o godz. 11.30. na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Nasza szkoła będzie szła w Orszaku Króla Baltazara (niebieski kolor pelerynki). Stroje można wypożyczyć w szkole. Do udziału dziecka w Miejskim Orszaku Trzech Króli potrzebna jest zgoda rodziców. Zapisy uczniów oraz deklaracje wyrażenia zgody u katechetów.   

 • W świątecznej atmosferze...

  22 grudnia był w naszej szkole ostatnim dniem zajęć jeszcze w starym - 2017 roku. Był on przeżyty w prawdziwej, niemal rodzinnej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  We wszystkich  klasach odbyły się wigilie. Życzyliśmy sobie dużo zdrowia, szczęścia i bogatego Św. Mikołaja.

  Odbył się coroczny Międzyklasowy konkurs na strój Św. Mikołaja, który jest już tradycją w naszej szkole. W tym roku został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych – w klasach IV – V oraz klasach VI – VII. Z roku na rok stroje i sposób ich prezentacji są coraz doskonalsze i bardziej pomysłowe. Jury, w którym zasiedli nauczyciele – p. Joanna Wasilewska i p. Krystyna Chołko oraz przedstawiciele SU – Olga Sacharczuk, Tomasz Radawiec i Krystian Krysztopowicz, miało bardzo trudny wybór. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

  Klasy IV – V
  I miejsce – klasa IV ,,c”
  II miejsce – klasa V ,,c”
  III miejsce – klasa V ,,a”

  Klasy VI – VII
  I miejsce – klasa VII ,,c”
  II miejsce – klasa VII ,,d”
  III miejsce – klasa VI ,,b”

  Było nam niezmiernie miło kolejny rok gościć w naszej szkole Emilkę wraz jej mamą. Samorząd Uczniowski już od kilku lat zbiera zakrętki, z których dochód przeznaczony jest na rehabilitację dziesięcioletniej dziewczynki. Emilka obejrzała konkurs na strój Św. Mikołaja i jak powiedziała jej mama, świetnie się bawiła. Uśmiech praktycznie nie schodził z jej twarzy.

  Po wigilii i konkursie na strój Św. Mikołaja wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać przedstawienie jasełek, przygotowane przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem p. Anety Filipowicz. Uczniowie znakomicie wcielili się w swoje role i zaprezentowali pełny profesjonalizm. Dzięki ich zaangażowaniu przesłanie sztuki mogło dotrzeć do każdego widza.

  Po dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili do swoich domów, aby z energią przystąpić do ostatnich przedświątecznych przygotowań.
  Opiekun SU
  Zdjęcia:
  https://www.dropbox.com/sh/nmob27hv82tw81d/AAAw8Utom3onDRWu5GdcExOla?dl=0

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć