Nawigacja

 • Projekt „Zdrowo i Bezpiecznie” - Światowy Dzień Żywności w naszej szkole

  16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji odbyło się spotkanie  uczniów klas 1- 3 w ramach szkolnego projektu „Zdrowo i Bezpiecznie”. Świetnie bawiliśmy się przy wesołych, zdrowych piosenkach. Były pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez firmę Uzimex, Agmar, Radę Rodziców w SP nr 19.

  Braliśmy udział w konkursach z nagrodami, rozwiązywaliśmy krzyżówki, łamigłówki, rebusy nt. zdrowego odżywiania. Pani Anna Kuczkin – dietetyk podczas krótkiej prezentacji  potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które da nam siłę do nauki. Zachęcała uczniów do picia wody, która jest zdrowym napojem. Piliśmy też pyszne soki owocowe. Degustowaliśmy maślankę. Smakowała wybornie. Chętnie tańczyliśmy zumbę pod czujnym okiem instruktorów. Po krótkim instruktażu mogliśmy się wcielić w role ratowników ćwicząc na fantomie. Uczniowie klas pierwszych mogli odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez pana dzielnicowego. Za aktywny udział zostaliśmy nagrodzeni odblaskami, książeczkami „Mój przyjaciel dzielnicowy – 112 numer alarmowy”.

  Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji dzisiejszego spotkania:

  Firmie Uzimex, pani Annie Kuczkin, firmie Agmar, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Panu dzielnicowemu z II Komisariatu Policji, instruktorom zumby.

  Dziękujemy Panu Jerzemu Żebrowskiemu autorowi fotorelacji.

 • 15.10.2017

  Dnia 13 października 2017 r. dzieci z klas I złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Dzielnie odpowiadały na pytania patrona - Mieszka I. Podczas uroczystości wszyscy pierwszoklasiści zaprezentowali swoje dotychczasowe umiejętności. Były piękne piosenki, wierszyki i rymowanki. Uczniowie ze smakiem zjedli ciastko z eliksirem mądrości. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.

  Dziękujemy Panu Jerzemu Żebrowskiemu autorowi fotorelacji.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W dniu 2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już trzeci raz wzięliśmy udział w tej imprezie mającej na celu pomoc dzieciom uczyć się tabliczki mnożenia i bawić się nią. W szkole zostały rozwieszone plakaty z najtrudniejszymi działaniami tabliczki, wierszyki za pomocą, których można zapamiętać działanie. Nauczyciele matematyki zorganizowali grę „memory” z tabliczką mnożenia, zabawę na dobieranie się w pary. Najtrudniejsze działania zapisywaliśmy na szkolnym placu i prowadzącym do szkoły chodniku. W klasach zostali wybrani Eksperci, którzy  potem przepytywali w szkole nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców ze znajomości tabliczki mnożenia. Zabawa była udana.

 • Dzień Języków Europejskich

  W dniu 26 września w naszej szkole jak co roku obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji każda klasa wylosowała jeden język europejski i przygotowała zwroty grzecznościowe oraz informacje o kraju, którego mieszkańcy posługują się danym językiem. Plakaty wykonane przez uczniów zawisły na szkolnych korytarzach by wszyscy uczniowie mogli poszerzyć wiedzę o językach używanych w Europie. Podczas przerw na  korytarzach  szkolnych  rozbrzmiewały pozdrowienia we wszystkich językach
  europejskich.
  Corocznym zwyczajem, w Dniu Języków Europejskich, uczniowie wzięli również udział w grze szkolnej, w ramach której odszukiwali informacje rozmieszczone na szkolnych korytarzach. Dla tych, którzy chcieli poznać bliżej języki europejskie przygotowano przykłady łamańców językowych.
  Wszyscy świetnie się bawili zarówno podczas wymiany uprzejmości w różnych językach, jak również zdobywając informacje w ramach gry szkolnej lub próbując wypowiedzieć zdania łamańców językowych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole, dzięki  czemu mieli okazję zobaczyć jak różnorodna jest Europa i dostrzec potrzebę nauki języków obcych.

  Ewa Kulisiewicz, Eliza Myć

 • Gramy w szachy. Gimnastykujemy głowę, myślimy na wielu płaszczyznach.

  "Szachy są jak życie (...). Każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich. I, tak jak w życiu, nie ma punktacji. Można mieć o dziesięć pionów mniej, a i tak wygrać."

  Adam Fawer

  A to podsumowanie kursu z Akademią Gambit

   

 • XIV MISTRZOSTWA SP 19 W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  Dnia 27.09.2017r. o godzinie 16.30 na terenie szkoły odbyły się XIV MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 19 W  INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH dziewcząt i chłopców z klas IV – VII.

  Dziewczynki i chłopcy z klas IV, V i VI  startowali na dystansie 500m. Dziewczęta i chłopcy z klas VII startowali na dystansie 1000m. Ładna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji Humor dopisywał zawodnikom. Wielu rodziców kibicowało swoim dzieciom.

  Ogółem w Mistrzostwach SP 19 w Indywidualnych Biegach Przełajowych wzięło udział  95 dziewcząt i 72 chłopców z klas IV - VII. Łącznie w zawodach wystartowało 167 uczniów.

  czytaj więcej...

 • Konferencja ,,Miłość – Rodzina – Szkoła – siła wspólnoty”

  W dniu 12 września Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej byli organizatorami konferencji ,,Miłość – Rodzina – Szkoła – siła wspólnoty”, na którą zaproszeni zostali rodzice, nauczyciele i uczniowie ze wszystkich białostockich szkół.

  Naszą szkołę reprezentowali p. Wiesław Treszczotko – przewodniczący Rady Rodziców, p. Grzegorz Kwasowski – opiekun SU i uczniowie klasy siódmej – Oliwia Chren i Karol Lewicki.

  Uczestnicy konferencji wysłuchali dwóch wykładów – ks. prof. Adama Skreczki oraz pedagogów – p. Anety Czembrowskiej i p. Sylwii Raciborskiej na temat roli współpracy w wychowaniu młodego człowieka wszystkich podmiotów, przede wszystkim takich jak rodzina i szkoła. Wykłady były ciekawe i inspirujące.

  Na koniec spotkania Dyrektor Departamentu Edukacji UM przedstawiła ogólne założenia projektu ,,Dobro to norma – bądź normalny” skierowany do wszystkich typów szkół.

 • Ostatnie pożegnanie Andrzeja Awdzieja

  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

  Andrzeja Awdzieja

  naszego Przyjaciela, oddanego Nauczyciela, Trenera i Wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży prawie przez całe życie zawodowe związanego ze Szkołą Podstawową nr 19 w Białymstoku

  Przyjaciele – Dyrekcja, koleżanki i koledzy, uczniowie

  ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku

 • Peleton Pamięci 17.09.

  Peleton Pamięci 17.09.

  W związku ze zbliżająca się 78. rocznicą sowieckiej agresji na Polskę Muzeum Pamięci Sybiru organizuje w przestrzeni miejskiej Białegostoku szeregu wydarzeń kulturalnych powiązanych z peletonem.

  Zaplanowany przejazd rowerowy zbiega się z trasą wydarzeń historycznych związanych z początkiem okupacji sowieckiej w Białymstoku. Uczestnicy zatrzymają się przy Pałacu Branickich, na Rynku Kościuszki, przy budynku na ul. Poleskiej 43, na Dworcu Fabrycznym oraz na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

  W poszczególnych punktach na uczestników będą czekały projekcje filmów, słuchowiska oraz rekonstrukcje zdarzeń historycznych.  POCZĄTEK 17 WRZEŚNIA 2017 r. godz. 18.00

  1. START: Dziedziniec Pałacu Branickich - Wkroczenie wojsk niemieckich

  2. Rynek Kościuszki Ratusz - Wymiana wojsk okupacyjnych

  3. Dom przy ul. Poleskiej 43 - Aresztowanie rodziny Kleinów

  4. Dworzec towarowy Wywózka na wschód - Upamiętnienie wywiezionych, zapalenie świec. Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. Zapraszamy serdecznie wszystkich Sybiraków i ich rodziny!

  5. META: Teatr im. A. Węgierki - Mapping na fasadzie Teatru, rozdanie pamiątkowych koszulek.

  Wstęp wolny.

  Dodatkowe informacje:
  http://sybir.bialystok.pl/
  https://www.facebook.com/pg/muzeumpamiecisybiru

 • MUKS Stoczek 45 Białystok.

  Jedną z aktywności Klubu są turnieje szachowe. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Szachowa Białostocka Liga Szkolna. Dzieci i młodzież grają w grupach do lat 8, 10, 13 i 20, przy czym wiek liczony jest na moment kończenia Ligi Szkolnej.

   
  Zapraszamy do aktywności szachowej.

  http://www.stoczek45.pl/liga.html

  O zaletach królewskiej gry napisano już wiele, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na portalu Mądrzy Rodzice: http://madrzy-rodzice.pl/2017/07/szachy-wchodza-do-polskich-szkol/

 • Kliknij na zdjęcie...

 • Ubezpieczenie na rok szkolny 2017/2018

 • Obiady - karta zgłoszenia, opłaty za okres IX - XII 2017

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września 2017r.

  klasy I, II i III - godzina 9.00;

  klasy IV, V - godzina 10.00;

  klasy VI, VII - godzina 11.00.

  Zapraszamysmiley

 • Ważne - STYPENDIUM SZKOLNE 2017/2018

 • Podręczniki i ćwiczenia

  Rok szkolny 2017/2018 to darmowe podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów szkół podstawowych.
  Uczniowie klas I - VII będą korzystać z podręczników i ćwiczeń udostępnionych przez szkołę w ramach dotacji celowej na zakup podręczników i ćwiczeń (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 roku w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe).

  Podręczniki są własnością szkoły i będą wypożyczane uczniom na dany rok szkolny. Bezpłatne ćwiczenia to własność ucznia. Przekazanie podręczników nastąpi we wrześniu 2017.

  Należy zakupić tylko podręczniki do nauki religii.

 • Kurs i rada

  Kurs szachowy dla nauczycieli dn. 28.08.2017r. godz. 9.00-12.00.

  Rada pedagogiczna dn. 29.08.2017r. godz.10.00.

 • Spotkanie integracyjne

  Spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych i rodziców z wychowawcami odbędzie się 31 sierpnia 2017r. (czwartek) o godzinie 13:00. Zapraszamy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć