Nawigacja

 • Życzymy powodzenia w Winter Cup 2017

  Sylwia Tarasiewicz z klasy VIIA, będzie startowała w Międzynarodowych Zawodach w Gimnastyce Artystycznej  Winter Cup 2017, które odbędą się 16 - 17 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku.
  Wstęp wolny.

 • Oferty pracy w SP 19 Białystok

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku informuje, że od 01.01.2018 r. zatrudni pracowników na n/w stanowiskach:
  1.    Sekretarz szkoły
  2.    Woźna szkolna
  3.    Pomoc kuchenna
  Aktualne CV proszę składać w Kadrach SP 19 przy ul. Mieszka I 18 do dnia 19.12.2017r.

 • Miejski Konkurs Poezji Dziecięcej „Złota polska jesień” - podsumowanie

  PODSUMOWANIE KONKURSUPOEZJI DZIECIĘCEJ
  „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

  W październiku 2017 roku po raz XVI został ogłoszony Miejski Konkurs Poezji Dziecięcej „Złota polska jesień”, adresowany do uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności poetyckich, twórczej ekspresji słownej i rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej  jesienią.
  Z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie skorzystało 12 białostockich szkół, z których napłynęło 121 prac. Wiersze oceniała komisja w kategoriach klas I, II i III. Organizatorki konkursu wspomagały panie z Nauczycielskiego Klubu Literackiego.
  Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 7.12.2017r. Przyznano 9 nagród i 14 wyróżnień. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a nauczyciele  podziękowania. Uroczystość uświetniły występy uczniów kl. III a i III b.
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji konkursu.
  Organizatorki:
  Bożena Janczuk
  Magdalena Popko
  Grażyna Szeps

 • Bajeczki Pani Elżbiety Janikowskiej

  Kwiatek pięciopłatek, Ogród marzeń i .......

  Trzy krótkie bajeczki Elżbiety Janikowskiej zapoczątkowały nową serię wydawniczą Książnicy Podlakiej.

 • Igrzyska Miasta Białegostoku w Unihokeju

  W dniu 28.11.2017r. drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczestniczyła w finałach Igrzysk Miasta Białegostoku w Unihokeju. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli II miejsce kwalifikując się do Igrzysk Wojewódzkich. Gratulujemy wspaniałej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny dziewcząt była Zuzanna Zielińska, natomiast chłopców Tomasz Tomaszewski.

 • W dniu 22.11.2017r. uczniowie klas 1 wzięli udział w Andrzejkowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez Wychowawcę Podwórkowego. Były magiczne wróżby, wyścigi w kartonowych butach, rzuty do celu, ciekawa zabawa integracyjna „Biegnie sobie mały osioł”. Można było wykazać się umiejętnością segregowania odpadów: plastikowych butelek, torebek, papieru. Bardzo zajmującym zadaniem okazało się stworzenie i prezentacja najmodniejszego andrzejkowego kostiumu. Nasi mali sportowcy wykazali się doskonałymi umiejętnościami, ale przede wszystkim wolą walki, wytrwałością, pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem.
  Dziękujemy Organizatorom tegorocznych Igrzysk: pani Katarzynie Kurowskiej, paniom Agnieszce, Annie, Marcie, Ewelinie, Gabrieli, panu Marko.
  A oto fotorelacja z dzisiejszego wydarzenia.

 • "Weź oddech"

  W ramach działań proekologicznych w naszej szkole prowadzone były pogadanki o niskiej emisji. Koordynatorem programu była p. Magdalena Zdrodowska – nauczyciel biologii oraz p. Eliasz Tichoniuk – nauczyciel geografii.
  Uczniowie klas 7 na lekcjach biologii, geografii i chemii zostali zapoznani z zagadnieniami o niskiej emisji i zanieczyszczeniu powietrza w czasie realizacji projektu "Weź oddech". Aby zgłębić temat o niskiej emisji uczniowie oraz chętni rodzice wypełniali ankiety o przyczynach i skutkach tego problemu. Zostało też zbadane zanieczyszczenie powietrza pyłami w okolicy szkoły,co uczniowie przedstawili na plakatach, które wywieszone są na korytarzach.
  26 października 4 uczniów klasy 7 c - Szymon Michałowski, Tomasz Kos, Krystian Bućko i Tomasz Radawiec pod opieką nauczyciela biologii Magdaleny Zdrodowskiej brało udział w internetowym festiwalu. Chłopcy musieli rozwiązać w krótkim czasie kilka trudnych zadań. Zrobili wszystko bezbłędnie  jako pierwsi.
  Mamy super zdolnych i kreatywnych uczniów. Załączamy relację z niektórych działań oraz zdjęcia.

  Miłego oglądania.

  film nr 1

  film nr 2

 • Stypendia edukacyjne za rok szkolny 2016/201

  Stypendia będą przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego według zasad określonych w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Nr XLII/381/17 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 30 października 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa.
  Wnioski (uzupełnione elektronicznie) wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2016/2017 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku w terminie do 30 listopada 2017r.
  Szczegółowe informacje: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/stypendia/stypendiazaszczegolneosiagnieciawnauce/20162017/

   

 • Igrzyska Miasta Białegostoku w Badmintonie

  W dniu 16.11.2016r. drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczestniczyła w Igrzyskach Miasta Białegostoku w Badmintonie. Po długiej i wyczerpującej grze zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli w tym turnieju 4 miejsce. Godnie stawili czoła trenującym w klubach koleżankom i kolegom.
  Skład drużyny dziewcząt: Kinga Konopko 6b, Julia Sosnowska 6c, Patrycja Sadowska 5a i Olga Kuklińska 5a
  Skład drużyny chłopców: Jakub Treszczotko 6c, Miłosz Sawośko 6c, Paweł Piekarski 6c i Eryk Wilkiewicz 6a
           Dziękuję za wspaniałą postawę i ambitną rywalizację.
                                                                                                    Opiekun obu drużyn Zuzanna Zielińska

 • Wieczornica patriotyczna - fotorelacja

 • Międzyklasowe Turnieje Piłki Nożnej klas V, VI, VII

  31 października w naszej sali gimnastycznej odbyły się Międzyklasowe Turnieje Piłki Nożnej klas V, VI, VII.
  W kl. V i kl. VII mecze były bardzo wyrównane. W roczniku klas VI zdecydowanie najlepszą drużyną była klasa 6 e, która wygrała wszystkie mecze, zdobywając w całym turnieju 13 bramek, a tracąc tylko jedną.
  Poniżej przedstawiamy kolejność klas w poszczególnych rocznikach.

  Klasy VII:
  I miejsce klasa 7 b
  II miejsce klasa 7 c
  III miejsce klasa 7 f
  Najlepsi strzelcy:
  Damian Gołaszewski kl. 7 f – 6 bramek
  Krystian Bućko kl. 7 c – 4 bramki
  Karol Stypułkowski kl. 7 f – 4 bramki

  Klasy VI:
  I miejsce klasa 6 e
  II miejsce klasa 6 a
  III miejsce klasa 6 d
  Najlepsi strzelcy:
  Fabian Dąbrowski kl. 6 e – 7 bramek
  Dawid Koc kl. 6 e – 4 bramki

  Klasy V:
  I miejsce klasa 5 b
  II miejsce klasa 5 c
  III miejsce klasa 5 d
  Najlepsi strzelcy:
  Patryk Pul kl. 5 b – 6 bramek
  Kamil Ostrowski kl. 5 c – 6 bramek

  Dziękujemy wszystkim zawodnikom za postawę „fair play” i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym turnieju, który odbędzie się wiosną.

  Andrzej Popławski

 • Gra Miejska Z Piłsudskim po Białymstoku... 11 listopada 2017r.

  Gra Miejska Z Piłsudskim po Białymstoku... 11 listopada 2017r.
  Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku

  Przyjdź  i baw się razem z nami podczas Narodowego Święta Niepodległości!!!
  Weź udział w Grze Miejskiej  Z Piłsudskim po Białymstoku.. Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych. Starujemy z Muzeum Wojska w Białymstoku 11 listopada 2017r. o godzinie 11.11.

  Zasady gry:
  Do udziału w zabawie konieczne jest pobranie Karty uczestnika w punkcie startowym (Sala Rycerska w Muzeum Wojska w Białymstoku – parter, drzwi po prawej stronie). Karta służy  do odnotowania zdobytych punktów, które przyznawane są za dotarcie do odpowiedniego miejsca, do którego poprowadzi zagadka-rymowanka oraz udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania dotyczącego historii Białegostoku lub ciekawostek związanych z naszym miastem. Wygrywa ten, kto zbierze największą ilość punktów. Najlepsi otrzymają nagrodę rzeczową, którą wylosują.

  Udanej zabawy życzy organizator
  Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku


  Nasi partnerzy:
  Muzeum Wojska w Białymstoku, Rodzina Polonijna, Urząd Miejski w Białymstoku – Referat Promocji  i Turystyki, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

  10.30 – 13.30
  Stoisko z kartkami niepodległościowymi – będzie można napisać życzenia z okazji Święta Niepodległości oraz obejrzeć wystawę w Muzeum Wojska w Białymstoku - WSTĘP WOLNY!!!


  Serdecznie zapraszamy!!!

 • Funkcjonariusze białostockiej straży miejskiej przypominają, że najprostszym sposobem na poprawienie bezpieczeństwa pieszych, i to nie tylko po zmroku, są odblaski. Tej jesieni po raz kolejny rozdają je uczniom najmłodszych klas.
  Czytaj więcej...
 • „Dzień Śniadanie Daje Moc”

  8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodziliśmy w Polsce „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Po raz siódmy włączyliśmy się do tej ogólnopolskiej ważnej akcji edukacyjnej. W przygotowaniu zdrowego klasowego śniadania pomagali rodzice naszych uczniów. Były kolorowe, pomysłowe kanapki, koreczki owocowo – warzywne, sałatki, własnoręcznie upieczony chlebek, zdrowy napój jaglany, pyszne galaretki i ciasteczka owsiane i wiele, wiele innych smakowitości. Pamiętajcie – śniadanie naprawdę daje moc. Zdrowe może być pyszne!
  Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Dnia Śniadanie Daje Moc.

  zdjęcia...

   

 • „Talenty XXI wieku”.

  We wtorek, 7 listopada 2017 roku, w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano działania podjęte w ramach „Talentów XXI wieku”.

  214 uczniów – uczestników projektu „Talenty XXI wieku” – z białostockich szkół otrzymało certyfikaty i pamiątkowe medale. W projekcie wzięła udział zdolna młodzież z 33 placówek. Wśród najlepszych znalazł się również uczeń naszej szkoły Szymon Michałowski z klasy VII c, który rozwijał swoje talenty podczas zajęć PROGRAMOWANIE ROBOTÓW na Politechnice Białostockiej.

  Gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.

 • Szkoła Podstawowa nr 19 w Białymstoku  serdecznie zaprasza  wszystkich trenerów,  instruktorów Podlaskiej Ligi Tańca, Trenerów Federacji Tańca Sportowego, Trenerów Okręgu Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego  oraz miłośników tańca towarzyskiego na  turniej:

  XIV Otwarte Mistrzostwa SP 19 w Tańcu Towarzyskim o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19

  czytaj więcej...

 • Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski objął patronatem honorowym Grę Miejską „Z Piłsudskim po Białymstoku”.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć