Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  2 września 2019 r.

  godzina 9.15 - klasy I - III

  godzina 10.00 - klasy IV - VI

  godzina 10.30 - klasy VII - VIII

  Zapraszamy :)

 • ZAPROSZENIE NA DZIEŃ ADAPTACYNY w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku

  ZAPROSZENIE NA DZIEŃ ADAPTACYNY w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku

  Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci, które po raz pierwszy od 2 września 2019 r. rozpoczną przygodę ze szkołą do wspólnych zabaw adaptacyjnych.

  Uczniów klas pierwszych zapraszamy na wspólną zabawę z wychowawcą w klasie w dniu 29 sierpnia o godz. 14.00.

  Zapewniamy:

  •     wspólne zabawy integracyjne z nauczycielkami
  •     zapoznanie z salą lekcyjną
  •     wiele pozytywnych wrażeń

  Pragniemy, aby wszystkie dzieci z uśmiechem przychodziły do naszej szkoły!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  Na spotkanie z przyszłymi uczniami klas I prosimy przynieść zdjęcia dzieci do legitymacji.

 • Zaproszenie do składania ofert cenowych

  mięso

  pieczywo

  Oferty należy przesłać b.marianska@wp.pl do dnia 09.08.2019r.

  Wyniki wyboru oferenta będą na stronie szkoły do dn.14.08.2019.

 • Wykaz ofert cenowych wybranych na dostawę towaru w roku 2019/2020 do Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku

 • Zaproszenia do składania ofert cenowych

  Oferty należy przesłać na adres e-mail  b.marianska@wp.pl do dnia 12.07.2019r.

 • Wakacje !!!

  Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas!

  Życzymy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom SP19 by wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń!

 • Pożegnanie Ósmoklasistów

  Uroczystość pożegnania ósmoklasistów otworzyła Pani Dyrektor Elżbieta Zimnoch. W swoim przemówieniu pogratulowała sukcesów wszystkim absolwentom i ich rodzicom, zachęcała do podejmowania nowych wyzwań oraz życzyła wytrwałości, odwagi i mądrości.

  Wspólne lata w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku to wyjątkowy czas, który mamy nadzieję zostanie na zawsze w Waszych sercach.

  Drodzy Ósmoklasiści życzymy Wam byście byli odważni, asertywni, byście nigdy nie przestawali marzyć, bo marzenia spełniają się szybciej, niż Wam się wydaje.

 • ,,Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy’’

  Kolejny dzień świętowania za nami.

  ,,Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy’’ pod takim hasłem dnia 18 czerwca odbył się festyn w SP19.

 • XII Papieski Rajd Rowerowy

  18 czerwca 2019 r. 200 uczniów, nauczycieli i rodziców wzięło udział w XII Papieskim Rajdzie Rowerowym, który przejechał ulicami Białegostoku. Uroczysty przejazd rozpoczął się na placu przy SP19, a zakończył się pod pomnikiem św. Jana Pawła ll, gdzie zapaliliśmy znicze w hołdzie wielkiemu Polakowi, zaśpiewaliśmy ,,Barkę” oraz zjedliśmy kremówki!

 • Jarmark u Mieszka

  Świętowaniu i radości nie było końca!!!

 • Z okazji 60 urodzin zapraszamy na tort

  Z okazji Jubileuszu 60-lecia SP19 rodzice ufundowali wspaniałe i smaczne torty!

 • Świętujemy jubileusz 60-lecia

  Świętujemy jubileusz 60-lecia

  Uroczyste obchody święta szkoły rozpoczęły się w piątek (14 czerwca) od nabożeństw w intencji społeczności szkoły w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego oraz w cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy. Otwarcie jubileuszu nastąpiło w szkole dziś (17 czerwca) o godz. 10.00.  Z tej okazji odbyły się uroczystości z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów. Placówkę odwiedził prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny. Goście wysłuchali okolicznościowych przemówień. Podczas uroczystości uhonorowani zostali zasłużeni pracownicy szkoły i absolwenci. Prezydent Białegostoku złożył życzenia uczniom i nauczycielom.

  Sześćdziesiąt lat temu – 1 września 1958 roku – w budynku przy ul. H. Sienkiewicza 61 naukę rozpoczęło 225 uczniów. Kierownikiem siedmioklasowej wówczas szkoły był Bolesław Ościłowski. Szkoła dwukrotnie zmieniała swoją siedzibę, mieściła się przy ul. Fabrycznej 10 i Warszawskiej 63, zanim został oddany do użytku obecny obiekt na osiedlu Piasta. We wrześniu 1985 roku pierwszy dzwonek w nowym budynku usłyszało prawie 1,5 tys. uczniów i 75 nauczycieli.

  15 czerwca 1991 roku nadano Szkole Podstawowej nr 19 imię Mieszka I oraz sztandar, który w 2013 roku został odznaczony medalem Pro Memoria przez Związek Sybiraków za wkład szkoły w kultywowanie wśród uczniów pamięci o losach polskich zesłańców na Syberię.

  Obecnie w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w 38 oddziałach uczy się prawie 900 uczniów. W szkole są trzy w pełni wyposażone pracownie komputerowe, centrum multimedialne w bibliotece, pracownia językowa z prawdziwego zdarzenia, a w wielu salach lekcyjnych wiszą tablice interaktywne. Corocznie najwybitniejsi uczniowie otrzymują Stypendium Motywacyjne Dyrektora Szkoły.

 • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w roku szkolnym 2018/19

  W turnieju wystartowało 32 zawodników z klas 4-8, rozlosowanych w ośmiu grupach po 4 osoby, gdzie rozgrywano mecz każdy z każdym. Po tej fazie 16 zawodników kontynuowało mecze w drabince play off.

  Głównym celem turnieju była integracja dzieci z różnych klas oraz umiejętność organizacji i współzawodnictwa. Każdy zawodnik musiał odnaleźć rywala i umówić się z nim na mecz w przerwie międzylekcyjnej, przed lub po lekcjach. Samodyscyplina, szacunek dla przeciwnika, rywalizacja sportowa to cechy, które wyłoniły zwycięzców.

  Mistrzem szkoły został Marcel Krawczyk z klasy VC, który w finale pokonał, po bardzo zaciętym, emocjonującym, 3-setowym meczu, kolegę z klasy Macieja Korniluka. Trzecie miejsce zajęła Natalia Szoka z klasy 7C.

  Wszyscy otrzymali statuetki ufundowane przed Panią Dyrektor.

 • Zaproszenie na uroczystość Jubileuszu 60-lecia Szkoły

  „Twój świat wyznaczają ludzie, których się spotyka, zdarzenia, w których się uczestniczy

  i wspomnienia, które chce się mieć. Warto wspominać ludzi, miejsca i zdarzenia.”

  Jan Paweł II

   

   

  Drodzy Absolwenci, Pracownicy i Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku

  Dyrektor oraz Społeczność Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku serdecznie zapraszają na Uroczystość Jubileuszu 60-lecia Szkoły.

  Uroczystość odbędzie się 17 czerwca 2019 r.

  Program uroczystości jubileuszowych:

  14 czerwca 2019 r.

  godz. 8.00 -  Msza Święta w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego

  godz. 9.30 -  Molebień w cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy

  17 czerwca 2019 r.

  Uroczystość w siedzibie szkoły:

  godz. 10.00 - spotkanie jubileuszowe z udziałem zaproszonych gości,

  godz. 11.00 - spotkanie okolicznościowe

  Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A

  godz. 16.00 -  „Strach ma wielkie oczy” i inne prezentacje teatralne uczniów SP 19

   

 • Szkolny Przegląd Teatrzyków Kamishibai

  14.06.2019 odbył się Szkolny Przegląd Teatrzyków Kamishibai „Na zdrowie”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3. Ich zadaniem było przygotowanie ilustracji, podział tekstu, a potem prezentacja za pomocą teatrzyku kamishibai bajki pani Małgorzaty Jaworskiej - Duszyk „Na zdrowie”. Wszystkie klasy wykonały zadanie doskonale, ale najciekawszą prezentację przygotowała klasa 2 c. Wyróżnione zostały także przedstawienia klas: 1 a i 2 e. Na apelu, który odbył się po przeglądzie wyróżnione klasy otrzymały nagrody. Uczniowie pozostałych klas również otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

 • 60 lat...

  W związku z 60-leciem SP 19 w naszej szkole dzieje się wiele i jeszcze więcej. Włączając się w ten jubileusz zorganizowano  szkolny konkurs plastyczno - informatyczny dla klas 4 - 7 na temat historii szkoły. Prace można było wykonać w dowolny sposób; technikami plastycznymi lub używając programów graficznych, wykorzystując zdjęcia archiwalne i robiąc wywiady z absolwentami. Istotnym warunkiem, który brało jury przy ocenie pracy było dokończenie zdania "Czy wiesz, że..." . I tu uczniowie mieli pole do popisu. Okazało się, że historia naszej szkoły to bogactwo wspomnień, epokowych wydarzeń i zapamiętanych ludzi, odkrytych na nowo miejsc ... Ale najcenniejszym efektem tego konkursu były rozmowy obecnych uczniów z absolwentami: dziadkami, rodzicami, znajomymi i dzielenie się tym, co dała i daje ta szkoła.

  Wykonane prace są fantastyczne. Przyznano aż 26 nagród, a do wystawy zakwalifikowano 116 prac. Wystawę można oglądać na korytarzu  I piętra.

  Opiekę nad konkursem sprawowała  p. B Sepko.

 • Projekt edukacyjny „Mali detektywi”

  Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 3a uczestniczyli w projekcie zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci „Mali detektywi”. Na zajęciach, wcielając się w rolę detektywów, aktywnie zdobywali wiedzę z różnych obszarów nauki m.in. matematyki, przyrody, informatyki. Rozwijali umiejętności plastyczne i trenowali pracę w grupie. Uczestnicząc w ciekawych, pomysłowych zabawach i ćwiczeniach dowiedzieli się: jak można odróżnić prawdę od fałszu, dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach, co można zobaczyć na portrecie, jak tropić zwierzęta, czym są cyfrowe ślady i jak poruszać się po cyfrowym labiryncie, jak ludzie przeżywają emocje.

  W nagrodę dzieci otrzymały indeksy do notowania swoich postępów w nauce, wzięły udział w kreatywnym Wykładzie Uniwersytetu Dzieci, prowadzonym przez naukowców na Uniwersytecie w Białymstoku, a na zakończenie projektu klasa 3a otrzymała dyplom.

 • Ogólnopolski program edukacyjny "Trzymaj Formę!"

  Ogólnopolski program edukacyjny "Trzymaj Formę!"

  W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!". Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków przez promocję zbilansowanej diety oraz zasad aktywnego stylu życia i zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną każdego dnia. Realizując program uczniowie klas V a, V b, V g, VI d i VI e wzięli udział w różnorodnych działaniach i projektach.

  W ramach dzielenia się wiedzą, uczniowie klasy V b i VI d przygotowali i przeprowadzili zajęcia adresowane do wychowanków Przedszkola Samorządowego Nr 46 nt. "Ruch jest łatwy" zachęcające do codziennej aktywności fizycznej. Wychowawcy przedszkola widzą wśród naszych uczniów swoich godnych następców!

  Uczniowie klasy V b dzielili się swoją wiedzą dotyczącą roli aktywności fizycznej i nawyków żywieniowych opracowując własny quiz w Kahoot, który następnie przeprowadzili wśród swoich rówieśników z innych klas. Przedsięwzięcie udało się znakomicie.

  Zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia w poszczególnych klasach. Klasa V a i V g przygotowała plakaty, które zaprezentowała na szkolnym korytarzu promując prozdrowotne nawyki szerszemu gronu uczniów. 

  W ramach programu zostały zorganizowane konkursy i działania plastyczne, w których uczestniczyli licznie uczniowie różnych klas, a efekty ich pracy można było oglądać na wystawach.

  Dziewczęta klas V uczestniczyły w Międzyklasowym Turnieju Koszykówki, natomiast chłopcy klas V i VI w Międzyklasowym Turnieju Piłki Nożnej. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w Turnieju Tenisa Stołowego. Wybrani uczniowie prowadzili na długiej przerwie cotygodniowe zajęcia sportowe - aerobik przy muzyce, kształtując dobre nawyki i wprowadzając radosny nastrój.

  Odbyły się klasowe pikniki zorganizowane przez klasy VI e i V b, na które uczniowie przynieśli dania ze zdrowej żywności. W menu znalazły się również warzywa i owoce, ze smakami których uczniowie spotkali się po raz pierwszy. Było bardzo miło i zdrowo.

  Realizując program uczniowie zdobyli szeroką wiedzę na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej w codziennym życiu. Rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość realizując poszczególne projekty. Wszystkie działania w ramach programu "Trzymaj Formę!" cieszyły się dużym zaangażowaniem uczniów.

 • Podsumowanie IX edycji Konkursu Synapsik MEN w sesji wiosennej 2019

  30 uczniów z klas pierwszych i drugich wzięło udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN. Dzieci w ciągu 45 minut zmierzyły się z testem, który zawierał 20 zadań o różnym stopniu  trudności. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz języka angielskiego. Najwyższy wynik oraz dyplom laureata otrzymał Mateusz Sidoruk z klasy Ic.

  Bardzo dobrymi wynikami wśród drugoklasistów mogą pochwalić się: Lena Mogilewska z klasy IIa, Kinga Bednarczyk i Szymon Zdanowicz z klasy IIb, Olaf Paradowicz, Michał Tomaszewicz oraz Kalina Suchodoła z klasy IIc, Maciej Bobowski, Dawid Brandowski i Radosław Łapiński z klasy IId oraz Mateusz Kardasz z klasy IIe.

  Wszyscy uczestnicy konkursu oprócz imiennych dyplomów otrzymali zakładki edukacyjne, plany lekcji, a szkoła certyfikat udziału w ogólnopolskim konkursie.

                                                 Koordynator konkursu Synapsik MEN na terenie szkoły

                                                                             Elżbieta Łoś

 • Zdrowo się nazywam

  W czerwcu został przeprowadzony konkurs plastyczny w ramach projektu "Trzymaj formę"  pod hasłem "Zdrowo się nazywam". Zadaniem uczestników konkursu było anagramowanie swojego imienia i nazwiska w taki sposób, żeby z liter ułożyć jak najwięcej nazw różnych warzyw i owoców, ale też praca musiała być ciekawa plastycznie. Aby uzyskać więcej możliwości i literek dzieci zdrabniały swoje imiona lub wpisywały dwa. Zabawa była wspaniała . Oto lista autorów nagrodzonych prac:

  Marysia Komenda, V a

  Maja Bach, V e

  Dominika Słabińska, IV b

  Mela Siembida, IV b

  Patrycja Koleśnik, V b

  Amina Elbieva, V b

  Adrian Nowacki, V g

  Gabrysia Bajena, V g

  Wiktoria Kondraszow, V b

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć