Nawigacja

 • Święto Chleba

  Święto Chleba

  Dnia 29.03.2019r. obchodziliśmy Święto Chleba. Uczniowie przygotowali wspaniałe stoiska ze smakowitymi rarytasami.

  Wypieki naszych mam i babć smakowały nieziemsko. Dziękujemy!!!

  Święto Chleba - Obrazek 1

  Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji Święta Chleba w naszej szkole.

  Z wyrazami wdzięczności,

  Organizatorzy

 • Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko

  Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko - Obrazek 1

  W dniu 25 marca uczniowie klas ósmych przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko. Pytania konkursowe dotyczyły zagadnień wykraczających poza podstawę programową realizowaną w Szkole Podstawowej. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania test zamknięty zbudowany z 30 zadań. Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków.

 • Szkolny Klub Sportowy

  Szkolny Klub Sportowy

  Nasza szkoła od trzech lat uczestniczy w Ministerialnym Programie SKS.  Program Szkolny Klub Sportowy (zwany również „Program SKS”), jest programem, którego realizacja jest nadzorowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Celem programu jest rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

  Przypominamy w tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach:

  - dziewczęta klas V – zajęcia te prowadzi Pani mgr Zuzanna Zielińska w poniedziałki i czwartki                 

  - dziewczęta klas VI – zajęcia prowadzi Pani mgr Joanna Kubiak – Babińska we wtorki i środy

  Szkolny Klub Sportowy - Obrazek 1

   

 • Marcowe spotkanie z nauką

  23 marca uczniowie klas 8 wzięli udział w Marcowym spotkaniu z nauką na Wydziale Fizyki UwB. W czasie zajęć mogli uczestniczyć między innymi w doświadczeniu z wahadłem Foucaulta, przyjrzeli się analizie widma w laboratorium oraz wykorzystaniu domen magnetycznych w życiu codziennym. Ciekawostką okazała się obserwacja domeny magnetycznej karty kredytowej.

  Marcowe spotkanie z nauką - Obrazek 1

   

 • Z wizytą na Wydziale Mechanicznym

  22 lutego uczniowie klas 8 byli na Politechnice Białostockiej na Wydziale Mechanicznym. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących termodynamiki - ciepła, temperatury, energii, metody termowizyjnej oraz w warsztatach dotyczących wyznaczania gęstości i rozróżniania tworzyw sztucznych.

   

  Z wizytą na Wydziale Mechanicznym - Obrazek 1

  Zdjęcia M. Dominów, Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej - www.wm.pb.edu.pl

 • III miejsce w I Podlaskim Turnieju Warcabowym

  26. 03.2019 r. uczniowie z klasy II d reprezentowali naszą szkołę na I Podlaskim Turnieju Warcabowym.
  Jarek Koszubowicz zajął III miejsce.
  Gratulujemy.

  III miejsce w I Podlaskim Turnieju Warcabowym - Obrazek 1 III miejsce w I Podlaskim Turnieju Warcabowym - Obrazek 2
  III miejsce w I Podlaskim Turnieju Warcabowym - Obrazek 3

   

 • Jak uczniowie klas młodszych celebrowali Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie klas młodszych spędzili zabawowo i kolorowo. W wiosennych strojach rozpoczęliśmy od Pokazu Talentów, który zorganizowały wychowawczynie klas 1-3 i świetlicy. Różnorodność i pomysłowość uczestników pokazu zachwyciły publiczność. Z uwagą podziwialiśmy ich umiejętności.

  Kolejną atrakcją zaplanowaną na powitanie wiosny była Gra Dydaktyczna ,,List gończy za Panią Wiosną”. Składały się na nią: zakodowany taniec, rozwiazywanie zagadek i łamigłówek o tematyce wiosennej, poszukiwanie wiosny w terenie, odszyfrowywanie haseł wiosennych, kodowanie na macie przysłowia ,,W marcu jak w garncu”, wykonanie portretu i sporządzenie rysopisu Pani Wiosny.

  Podczas zajęć nie tylko wszyscy świetnie się bawiliśmy, ale zgodnie współpracowaliśmy dążąc do osiągnięcia wyznaczonych celów.

  Mamy nadzieję, że Pani Wiosna doceni nasze starania i już na dobre do nas zawita.

  Jak uczniowie klas młodszych celebrowali Pierwszy Dzień Wiosny - Obrazek 1

   

 • Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła 2019

  Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła 2019

  Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

  To znak, że nasza szkoła:

  • podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

   

  Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła 2019 - Obrazek 1

   

 • Pierwszy dzień wiosny za nami.

  Pierwszy dzień wiosny za nami.

  Uczniowie klas IV – VI powitali wiosnę prezentując swoje ekologiczne pojazdy z surowców wtórnych. Eko wystawa jest do obejrzenia na pierwszym piętrze.

  Pierwszy dzień wiosny za nami. - Obrazek 1

   

 • Czy każdemu możemy zaufać?

  Kto to jest obcy? Czy każdemu możemy zaufać? Na te i inne pytania próbowali dzisiaj odpowiedzieć uczniowie z klas II i III. W zrozumieniu tego problemu pomogły funkcjonariuszki z Referatu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej p. Agnieszka Kozioł i p. Marta Rybnik. Dzięki nim poznaliśmy zasady obowiązujące w kontaktach z nieznajomymi. Teraz już wiemy do kogo możemy zwrócić się o pomoc.

   

  Czy każdemu możemy zaufać? - Obrazek 1

   

 • ORTOGRAFICZNA MAPA PODLASIA

  ORTOGRAFICZNA MAPA PODLASIA

  Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w projekcie Fundacji BIAŁA WIEŻA. Wykonały ilustracje miejscowości z naszego regionu. W ten sposób powstała „ORTOGRAFICZNA MAPA PODLASIA”, którą osobiście wręczyły twórcom w dniu 15 marca panie z Fundacji: Dagmara Widanow i poetka – Mira Łuksza.
  Klasy IIIa i IIIb oraz IVe pisały dyktanda o Podlasiu. Zwycięzcy otrzymywali książki „Żubr na zebrze” z dedykacją od samej autorki – Miry Łukszy.

  ORTOGRAFICZNA MAPA PODLASIA - Obrazek 1

   

 • Czytanie to cudowna podróż

  Czytanie to cudowna podróż

  15 maja 2019 r. w klubie "Zenit" Spółdzielni Mieszkaniowej "Zachęta" przy ulicy Mieszka I 16 odbędzie się Konkurs Głośnego Czytania "Czytanie jest w modzie" V edycja "Czytanie to cudowna podróż". Przesłuchania konkursowe odbędą się w godzinach 10.00 - 15.00, a rywalizować w głośnym czytaniu będą uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych z Białegostoku oraz powiatu białostockiego. W tym roku czytamy fragmenty "Hobbita" J. R.R. Tolkiena. Naszą szkołę reprezentuje Natalia Szoka z klasy 7 c, która wygrała eliminacje szkolne konkursu w dniu 11 marca 2019 r.
  Laureaci eliminacji międzyszkolnych będą mieli okazję zaprezentować się podczas inauguracji VIII Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom 4 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

  Czytanie to cudowna podróż - Obrazek 1

   

 • Wojewódzki Konkurs Historyczny

  Wyniki uzyskane przez uczestników Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

  Terminy wglądu do prac konkursowych

   

  Wojewódzki Konkurs Historyczny odbędzie się w dniu 05.03.2019 roku (wtorek) o godzinie 10.00.

  Sprawy organizacyjne:

  1. Uczniowie biorący udział w konkursie, powinni przybyć do Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, ul. Mieszka I 18 na godzinę 9.30. Zbiórka na II piętrze.

  Obowiązuje:
  - zmiana obuwia
  - legitymacja
  - karta kodowa podpisana przez dyrektora szkoły oraz rodzica / prawnego opiekuna.

  Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

  2. Komisja konkursowa.

  Członków komisji zapraszam na godzinę 9.15 do pokoju nauczycielskiego - I piętro

  3. Opiekunów uczniów biorących udział w konkursie zapraszam do sali 001 - szatnia.

  Przewodnicząca

  mgr Monika Grynczel

 • WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY

  Wyniki uzyskane przez uczestników stopnia wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

  Terminy wglądu do prac konkursowych

  Uwaga!!!

  WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY – etap wojewódzki

  Dnia 06 marca 2019 r. uczniowie szkół podstawowych przystąpią do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego na etapie wojewódzkim.

  Uczniów zakwalifikowanych do stopnia wojewódzkiego wraz z opiekunami – rodzicami lub nauczycielami zapraszamy do Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku dnia 06.03.2019 r. (środa) na godz. 9.30. Pisanie etapu wojewódzkiego rozpocznie się o godz. 10.00. Uczniowie, którzy nie dotrą na godz. 10:00 nie zostaną dopuszczeni do konkursu.

  W dzień konkursu uczeń powinien dostarczyć Kartę kodową podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów oraz okazać aktualną legitymację szkolną (w celu weryfikacji danych osobowych). Karta kodowa dostępna jest na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku Załącznik nr 3 – Karta kodowa. W przypadku braku podpisanej Karty kodowej uczeń nie bierze udziału w konkursie.

  Uczeń przystępując do konkursu powinien być wyposażony w: piszący długopis – czarny lub niebieski, linijkę oraz prosty kalkulator (posiadający podstawowe funkcje: dodać, odjąć, pomnożyć, podzielić, obliczyć procenty).

  Po zakończeniu konkursu – czyli po upływie 90 minut przeznaczonych na wykonanie zadań konkursowych, Wojewódzka Komisja Konkursowa sprawdza prace uczestników w dniu konkursu. Czas przeznaczony na wykonanie zadań konkursowych może ulec zmianie w przypadku akceptacji ze strony Kuratora Oświaty w Białymstoku WNIOSEKU O WYDŁUŻENIE CZASU TRWANIA KONKURSU.


  Wyniki sprawdzonych prac konkursowych zostaną przesłane Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Mieszka I najpóźniej dzień po weryfikacji prac.


  Wszelkie załączniki i regulamin znajduje się na stronie:

  https://www.kuratorium.bialystok.pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-turnieje/konkursy-organizowane-przez-pko/regulamin-szkola-podstawowa.html


  Przewodniczący Komisji Wojewódzkiej

  A. Pogorzelska


   

 • Zmiana terminu najbliższych zebrań z rodzicami.

  Zmiana terminu najbliższych zebrań z rodzicami.

  Dyrektor Szkoły informuje o zmianie terminu najbliższych zebrań z rodzicami.


  25 marca 2019 (poniedziałek) – klasy I – IV, godz. 17.00

  26 marca 2019 (wtorek) – klasy V- VIII, godz. 17.00

  26 marca 2019 (wtorek ) godz. 16.30 – spotkanie rodziców uczniów klasy ósmych z doradcą zawodowym  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 (omówione zostaną m.in. zasady rekrutacji  do szkół ponadpodstawowych).

 • Miejski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie"

  W naszej szkole, już po raz piętnasty, został przeprowadzony Miejski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie" pod patronatem Miejskiej Komendy Policji - Wydziału Prewencji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

  Konkurs był skierowany do uczniów klas I - III białostockich szkół podstawowych i miał na celu uświadomienie dzieciom konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje i innych, utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych, jak również wdrażanie do bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

  Wpłynęło bardzo dużo prac ze szkół miasta Białegostoku. Komisja w składzie: pani Anetta Kocięcka (wychowawca świetlicy), pani Anna Ewa Buńkowska (wychowawca świetlicy) oraz pani Mirosława Jeleniewska (nauczyciel logopeda) nagrodziła 15 prac oraz 18 prac wyróżniła.

  Zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

  Miejski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie" - Obrazek 1 Miejski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie" - Obrazek 2
  Miejski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie" - Obrazek 3 Miejski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie" - Obrazek 4


  Organizatorzy
  Beata Daniszewska
  Ewa Konopko

 • Drugie miejsce w XXII Ogólnopolskim Turnieju "Łomżyńska Zima"

  Ostatni weekend dostarczył wiele sportowych emocji i radości w polskich domach. Niesamowity wyczyn Kubackiego i złoty medal, srebro Stocha i wspaniałe zwycięstwo na halowych mistrzostwach Europy Ewy Swobody. Również wiele radości zagościło w białostockich rodzinach za sprawą drużyny PKK Żubry Białystok U14, której barwy w głównej mierze reprezentują uczniowie Naszej szkoły. Żuberki po świetnych zawodach, cztery zwycięstwa i jedna porażka, zajmują drugie miejsce zdobywając srebrny medal na XXII Ogólnopolskim Turnieju "Łomżyńska Zima". W dużym stopniu do tego sukcesu przyczynili się również nauczyciele WF SP 19, którzy na co dzień wykonują ciężką pracę z zawodnikami. Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom PKK "Żubry" Białystok i zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

  Zdjęcie:

  Od prawej:
  1. Paweł Piekarski- SP 19
  2. Alex Jurczenia- SP 19
  3. Jakub Kozłowski- SP 16
  4. Maciej Bobka- SP 19
  5. Maciej Siemieńczuk- SP 9
  6. Jakub Treszczotko - SP 19
  7. Oskar Trusewicz- SP 43
  8. Marcin Zieliński- SP 49

  Na dole od prawej:
  9. Patryk Popko- SP 19
  10. Sebastian Boboryko- SP 19
  11. Szymon Fedorowicz- SP 19
  12. Patryk Bujnarowski- SP 19

  W środku:
  Michał Fedorowicz- trener, absolwent SP 19

  Drugie miejsce w XXII Ogólnopolskim Turnieju "Łomżyńska Zima" - Obrazek 1 Drugie miejsce w XXII Ogólnopolskim Turnieju "Łomżyńska Zima" - Obrazek 2

   

 • Wizyta stomatologów u najmłodszych

  Wizyta stomatologów u najmłodszych

  „...Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć….”

  Dzieciaki z klas I-III uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez pracowników gabinetu Brillodent. Było super!!!

   

  Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, odpowiadaliśmy na ważne pytania:

  - Do czego potrzebne są zęby?

  - Jak zbudowany jest ząb?

  - Jakie są rodzaje szczoteczek do zębów?

  - Od czego psują się zęby?

  - Ile razy na dzień trzeba myć zęby?

  - Co powinniśmy jeść, żeby mieć zdrowe zęby?

   

  Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki. Poznaliśmy technikę prawidłowego mycia zębów i ćwiczyliśmy właściwe szczotkowanie. Na koniec spotkania otrzymaliśmy upominki - niespodzianki i obiecaliśmy dbać o swoje ząbki, bo zdrowe zęby to piękny uśmiech.

   

  Dziękujemy firmie Brillodent za ciekawe spotkanie!

  Wizyta stomatologów u najmłodszych - Obrazek 1

   

 • NABÓR DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO KLASY IV SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI

  NABÓR DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO KLASY IV SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI

  Postępowanie rekrutacyjne:
  Do dnia 08.03.2019 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku można złożyć podanie o przyjęcie dziecka do IV klasy sportowej o profilu koszykówki.

  Egzaminy sprawnościowe odbywać się będą na sali gimnastycznej:
  12 marca 2019r. w godzinach  14.30 – 15.30 – dziewczęta i chłopcy
  Stroje sportowe - obowiązkowe.
  Na testy należy dostarczyć zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do nauki w klasie sportowej.

   

 • III Podlaski Turniej Brydża Sportowego Uczniów i Nauczycieli o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku

  Jak doskonalić matematyczne zdolności? Grać w brydża sportowego.
  Gra w brydża uczy rachunku prawdopodobieństwa, daje łatwość rozwiązywania zadań i problemów, zdolność przewidywania zdarzeń, logicznego myślenia, spójnego działania, ćwiczy cierpliwość i konsekwencję. 
  Wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na zajęcia pozalekcyjna brydża sportowego prowadzone przez trenerów panią Halinę Perkowską i pana Andrzeja Błachno, przygotowują się do mistrzostw Polski w brydżu sportowym.
  W minioną sobotę tj. 2 marca 2019 roku wzięli udział w Turnieju Brydża Sportowego Uczniów i Nauczycieli o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku.
   
  To był udany turniej !!!
  III Podlaski Turniej Brydża Sportowego Uczniów i Nauczycieli o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku - Obrazek 1

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć