Nawigacja

 • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

  Dnia 02.11. 2017r. 47 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.

  Oto nagrodzeni i wyróżnieni:

   

  Kategoria - klasy IV - V

  Nagrody:
  Maria Twarowska – kl. 4a
  Patryk Mowel – kl. 4c
  Wiktoria Wróblewska – kl. 4f
  Zuzanna Tomaszewska – kl. 5c
  Natalia Dańko – kl. 5a

  Wyróżnienia:
  Michał Kowałko – kl. 4e
  Dawid Płoński – kl. 5a
  Zuzanna Skowrońska – kl. 5c
  Wiktoria Stulgis – kl. 5c


  Kategoria - klasy VI - VII
  Nagrody:
  Natalia Szoka – kl. 6c
  Paweł  Trochimczyk – kl. 6b
  Aleksandra Giedrojć - kl. 7b
  Rafał Łazarczyk – kl. 7a
  Milena Kornacka – kl. 7d

  Wyróżnienia:
  Angelina Koszubowicz – kl. 6a
  Jakub Kapa – kl. 7b
  Kaja Raszyd – kl. 7d
  Gontowska Hanna – kl. 7e

  Dziękujemy za tak duże zainteresowanie poezją i zapraszamy za rok.
  Organizatorzy.

  Zdjęcia

 • Bal ze Świętymi pt. Taki duży, taki mały (...)

 • Tydzień Zdrowia’ 2017

  W dniu 20.10.2017r w naszej szkole odbywało się podsumowanie tygodniowej akcji promocji zdrowia – Tydzień Zdrowia’ 2017 oraz nagłośnienia problemu wyrzucania żywności w domach i szkole organizowanej przez zespół Erasmus. 
  Celem zaplanowanych w ramach akcji przedsięwzięć  była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność własną. Program pomagał rozwijać zainteresowania uczniów i poszerzał ich wiedzę, a także uwrażliwił  na wiele problemów współczesnego świata, w naszym przypadku na problem masowego wyrzucania żywności. 
  Koordynatorem imprezy z ramienia szkoły były: p. Małgorzata Rakus i p. Magdalena Zdrodowska, które z bardzo prężnym wsparciem zespołu Erasmus i p. Jolanty Onoszko oraz p. Elizy Myć jak również wielu nauczycieli przedmiotowców oraz wychowawców klas realizowały poszczególne zadania.

  Oto harmonogram imprezy:
  HARMONOGRAM OBCHODÓW „DNI ZDROWIA’ 2017”

  16 – 20.10.2017
  KLASY IV – VII
   
  Poniedziałek 16.10.2017
      Dni promocji przedsięwzięcia;
  -    rozpropagowanie obchodów DNI ZDROWIA w szkole; (odpowiedzialna p. J.Jurczykowska i kl.VIIe) 
  -    wykonanie gazetek, plakatów, ulotek; (odpowiedzialna p. M. Zdrodowska)

  Wtorek / Środa 17 - 18.10.2017
      Zabawa tematyczna: „Podchody ze zdrowiem” (odpowiedzialna p. M. Rakus / p.M. Zdrodowska)
      Pierwsza pomoc medyczna – prezentacja (odpowiedzialny p. A.Kućmierowski)
      Posty informacyjne dotyczące zdrowego stylu życia oraz podnoszenia świadomości odnośnie uzależnień (posty były wyświetlane na korytarzu szkolnym; odpowiedzialna p.J.Jurczykowska ) 

   Środa 18.10.2017
      Pokazy aerobiku i zabaw sportowych (odpowiedzialna p.M.Zdrodowska / p.A.Wojtach)
      Konkursy o tematyce prozdrowotnej
      Konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu oraz aktywnym stylu życia – konkurs Meditest ‘2017 odbędzie się w listopadzie; odpowiedzialna p.M.Rakus)

  Czwartek  19.10.2017
      Konkursy o tematyce prozdrowotnej
      Dla klas IV-V: Konkurs na najlepszy wierszyk lub rymowankę promujące zdrowy styl życia 
      Dla klas VI: Konkurs na hasło przekonywujące do racjonalnego wykorzystywania jedzenia w domu i szkole 
      Dla klas IV – VII: Projekt magnesu na lodówkę o tematyce: Nie marnuj jedzenia w domu i szkole!!! (projekty składane u p. B. Sepko)

  Piątek  20.10.2017
      Apel podsumowujący „Dni Zdrowia” pt.: „Żyjemy zdrowo i kolorowo w SP 19” (opowiedzialna p.M.Rakus i kl.VC)

  Dodatkowo w trakcie tygodnia odbyły się: 
  •    W każdej klasie: lekcje wychowawcze i pogadanki o tematyce prozdrowotnej
  •    Uczniowie z zespołu Erasmusa zbadali  ile jedzenia wyrzuca się w ich rodzinach - przez tydzień ważyli i zapisywali co i w jakich ilościach jest wyrzucane.
  •     Uczniowie z zespołu Erasmusa zbadali  ile jedzenie wyrzuca się w stołówce szkolnej : na tablicy w stołówce były codziennie zapisywane  wyniki. 
  •    Zespół Erasmusa przeprowadził demonstrację przeciwko marnotrawieniu jedzenia przed stołówką szkolną oraz podczas apelu podsumowującego.
  •    Uczniowie klas VII  przygotowali  scenki promujące nie marnowanie jedzenia w stołówce, (wskazanie właściwych  zachowań)
  •    Zespół  Erasmusa przeprowadził sondaż na temat: Czy w ostatnim tygodniu zdarzyło Ci się wyrzucić jedzenie do kosza?
  •    Zespół Erasmusa przygotował makietę "Ściana wstydu za olej palmowy z zamieszczeniem na niej opakowań po produktach, które w swoim składzie zawierają olej palmowy oraz informacje na temat negatywnego wpływu na środowisko  masowej produkcji oleju palmowego. 
  •    klasa V C założyła mini gospodarstwo rolne w sali 208 -posadziła w doniczkach zioła (koperek, bazylia itd.)

 • Wyjazd integracyjny Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 20 października 2017 r. odbył się wyjazd integracyjny gospodarzy klas IV – VII  i niedawno wybranej Rady Samorządu Uczniowskiego. Spotkanie odbyło się w urokliwym miejscu, jakim jest Folwark Nadawki.
  Uczniowie wzięli udział w szeregu zabaw integracyjnych, które wymagały od nich współpracy. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali z uśmiechem na ustach. Były to m. in. gra w "piłkarzyki", przeciąganie liny, zaplatanie i rozplatanie warkocza z długich lin oraz układanie klocków według schematu. Ponadto uczestnicy mogli nauczyć się strzelania z łuku i rozniecania ognia za pomocą krzesiwa. Zabawy przygotowała firma ,,Skaut” z Supraśla.
  Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek i śpiewanie piosenek przy ognisku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli bliżej się poznać. Nawiązały się nawet przyjaźnie.
  Jestem przekonany, że wyjazd integracyjny będzie dobrym początkiem dla współpracy wszystkich klas w realizacji zadań Samorządu Uczniowskiego.


  Opiekun SU Grzegorz Kwasowski
  Zobacz zdjecia...
   

 • Bal ze Świętymi pt. Taki duży, taki mały (...)

  Dnia 25 października (środa) w naszej szkole odbędzie się Bal ze Świętymi pt. Taki duży, taki mały (...). Spotkanie adresowane jest do dzieci klas I-III. Bal rozpocznie się o godz. 16:30, a zakończy się o godz. 18:00. Bal ma na celu ukazanie świętości jako wzór do naśladowania w życiu codziennym.

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami do wspólnego świętowania.

  Zespół Katechetyczny SP19

 • Największa lekcja resuscytacji krążeniowo – oddechowej  w Polsce

  W dniu 16 października o godzinie 12:00  w naszej szkole kolejny raz odbyła się próba pobicia rekordu w największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej  w Polsce organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” W wydarzeniu tym wzięło udział pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły z klas I-III i IV-VII którzy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i znajomością podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Próba pobicia rekordu odbyła się na dwóch szkolnych fantomach na których uczniowie przez 30 minut bez przerwy prowadzili akcję resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczestnikom akcji gratulujemy wytrwałości, odwagi  i postawy godnej naśladowania.

 • Projekt „Zdrowo i Bezpiecznie” - Światowy Dzień Żywności w naszej szkole

  16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji odbyło się spotkanie  uczniów klas 1- 3 w ramach szkolnego projektu „Zdrowo i Bezpiecznie”. Świetnie bawiliśmy się przy wesołych, zdrowych piosenkach. Były pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez firmę Uzimex, Agmar, Radę Rodziców w SP nr 19.

  Braliśmy udział w konkursach z nagrodami, rozwiązywaliśmy krzyżówki, łamigłówki, rebusy nt. zdrowego odżywiania. Pani Anna Kuczkin – dietetyk podczas krótkiej prezentacji  potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które da nam siłę do nauki. Zachęcała uczniów do picia wody, która jest zdrowym napojem. Piliśmy też pyszne soki owocowe. Degustowaliśmy maślankę. Smakowała wybornie. Chętnie tańczyliśmy zumbę pod czujnym okiem instruktorów. Po krótkim instruktażu mogliśmy się wcielić w role ratowników ćwicząc na fantomie. Uczniowie klas pierwszych mogli odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez pana dzielnicowego. Za aktywny udział zostaliśmy nagrodzeni odblaskami, książeczkami „Mój przyjaciel dzielnicowy – 112 numer alarmowy”.

  Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji dzisiejszego spotkania:

  Firmie Uzimex, pani Annie Kuczkin, firmie Agmar, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Panu dzielnicowemu z II Komisariatu Policji, instruktorom zumby.

  Dziękujemy Panu Jerzemu Żebrowskiemu autorowi fotorelacji.

 • 15.10.2017

  Dnia 13 października 2017 r. dzieci z klas I złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Dzielnie odpowiadały na pytania patrona - Mieszka I. Podczas uroczystości wszyscy pierwszoklasiści zaprezentowali swoje dotychczasowe umiejętności. Były piękne piosenki, wierszyki i rymowanki. Uczniowie ze smakiem zjedli ciastko z eliksirem mądrości. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.

  Dziękujemy Panu Jerzemu Żebrowskiemu autorowi fotorelacji.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W dniu 2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już trzeci raz wzięliśmy udział w tej imprezie mającej na celu pomoc dzieciom uczyć się tabliczki mnożenia i bawić się nią. W szkole zostały rozwieszone plakaty z najtrudniejszymi działaniami tabliczki, wierszyki za pomocą, których można zapamiętać działanie. Nauczyciele matematyki zorganizowali grę „memory” z tabliczką mnożenia, zabawę na dobieranie się w pary. Najtrudniejsze działania zapisywaliśmy na szkolnym placu i prowadzącym do szkoły chodniku. W klasach zostali wybrani Eksperci, którzy  potem przepytywali w szkole nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców ze znajomości tabliczki mnożenia. Zabawa była udana.

 • Dzień Języków Europejskich

  W dniu 26 września w naszej szkole jak co roku obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji każda klasa wylosowała jeden język europejski i przygotowała zwroty grzecznościowe oraz informacje o kraju, którego mieszkańcy posługują się danym językiem. Plakaty wykonane przez uczniów zawisły na szkolnych korytarzach by wszyscy uczniowie mogli poszerzyć wiedzę o językach używanych w Europie. Podczas przerw na  korytarzach  szkolnych  rozbrzmiewały pozdrowienia we wszystkich językach
  europejskich.
  Corocznym zwyczajem, w Dniu Języków Europejskich, uczniowie wzięli również udział w grze szkolnej, w ramach której odszukiwali informacje rozmieszczone na szkolnych korytarzach. Dla tych, którzy chcieli poznać bliżej języki europejskie przygotowano przykłady łamańców językowych.
  Wszyscy świetnie się bawili zarówno podczas wymiany uprzejmości w różnych językach, jak również zdobywając informacje w ramach gry szkolnej lub próbując wypowiedzieć zdania łamańców językowych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole, dzięki  czemu mieli okazję zobaczyć jak różnorodna jest Europa i dostrzec potrzebę nauki języków obcych.

  Ewa Kulisiewicz, Eliza Myć

 • Gramy w szachy. Gimnastykujemy głowę, myślimy na wielu płaszczyznach.

  "Szachy są jak życie (...). Każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich. I, tak jak w życiu, nie ma punktacji. Można mieć o dziesięć pionów mniej, a i tak wygrać."

  Adam Fawer

  A to podsumowanie kursu z Akademią Gambit

   

 • XIV MISTRZOSTWA SP 19 W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  Dnia 27.09.2017r. o godzinie 16.30 na terenie szkoły odbyły się XIV MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 19 W  INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH dziewcząt i chłopców z klas IV – VII.

  Dziewczynki i chłopcy z klas IV, V i VI  startowali na dystansie 500m. Dziewczęta i chłopcy z klas VII startowali na dystansie 1000m. Ładna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji Humor dopisywał zawodnikom. Wielu rodziców kibicowało swoim dzieciom.

  Ogółem w Mistrzostwach SP 19 w Indywidualnych Biegach Przełajowych wzięło udział  95 dziewcząt i 72 chłopców z klas IV - VII. Łącznie w zawodach wystartowało 167 uczniów.

  czytaj więcej...

 • Konferencja ,,Miłość – Rodzina – Szkoła – siła wspólnoty”

  W dniu 12 września Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej byli organizatorami konferencji ,,Miłość – Rodzina – Szkoła – siła wspólnoty”, na którą zaproszeni zostali rodzice, nauczyciele i uczniowie ze wszystkich białostockich szkół.

  Naszą szkołę reprezentowali p. Wiesław Treszczotko – przewodniczący Rady Rodziców, p. Grzegorz Kwasowski – opiekun SU i uczniowie klasy siódmej – Oliwia Chren i Karol Lewicki.

  Uczestnicy konferencji wysłuchali dwóch wykładów – ks. prof. Adama Skreczki oraz pedagogów – p. Anety Czembrowskiej i p. Sylwii Raciborskiej na temat roli współpracy w wychowaniu młodego człowieka wszystkich podmiotów, przede wszystkim takich jak rodzina i szkoła. Wykłady były ciekawe i inspirujące.

  Na koniec spotkania Dyrektor Departamentu Edukacji UM przedstawiła ogólne założenia projektu ,,Dobro to norma – bądź normalny” skierowany do wszystkich typów szkół.

 • Ostatnie pożegnanie Andrzeja Awdzieja

  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

  Andrzeja Awdzieja

  naszego Przyjaciela, oddanego Nauczyciela, Trenera i Wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży prawie przez całe życie zawodowe związanego ze Szkołą Podstawową nr 19 w Białymstoku

  Przyjaciele – Dyrekcja, koleżanki i koledzy, uczniowie

  ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku

 • Peleton Pamięci 17.09.

  Peleton Pamięci 17.09.

  W związku ze zbliżająca się 78. rocznicą sowieckiej agresji na Polskę Muzeum Pamięci Sybiru organizuje w przestrzeni miejskiej Białegostoku szeregu wydarzeń kulturalnych powiązanych z peletonem.

  Zaplanowany przejazd rowerowy zbiega się z trasą wydarzeń historycznych związanych z początkiem okupacji sowieckiej w Białymstoku. Uczestnicy zatrzymają się przy Pałacu Branickich, na Rynku Kościuszki, przy budynku na ul. Poleskiej 43, na Dworcu Fabrycznym oraz na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

  W poszczególnych punktach na uczestników będą czekały projekcje filmów, słuchowiska oraz rekonstrukcje zdarzeń historycznych.  POCZĄTEK 17 WRZEŚNIA 2017 r. godz. 18.00

  1. START: Dziedziniec Pałacu Branickich - Wkroczenie wojsk niemieckich

  2. Rynek Kościuszki Ratusz - Wymiana wojsk okupacyjnych

  3. Dom przy ul. Poleskiej 43 - Aresztowanie rodziny Kleinów

  4. Dworzec towarowy Wywózka na wschód - Upamiętnienie wywiezionych, zapalenie świec. Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. Zapraszamy serdecznie wszystkich Sybiraków i ich rodziny!

  5. META: Teatr im. A. Węgierki - Mapping na fasadzie Teatru, rozdanie pamiątkowych koszulek.

  Wstęp wolny.

  Dodatkowe informacje:
  http://sybir.bialystok.pl/
  https://www.facebook.com/pg/muzeumpamiecisybiru

 • MUKS Stoczek 45 Białystok.

  Jedną z aktywności Klubu są turnieje szachowe. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Szachowa Białostocka Liga Szkolna. Dzieci i młodzież grają w grupach do lat 8, 10, 13 i 20, przy czym wiek liczony jest na moment kończenia Ligi Szkolnej.

   
  Zapraszamy do aktywności szachowej.

  http://www.stoczek45.pl/liga.html

  O zaletach królewskiej gry napisano już wiele, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na portalu Mądrzy Rodzice: http://madrzy-rodzice.pl/2017/07/szachy-wchodza-do-polskich-szkol/

 • Kliknij na zdjęcie...

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
  ul. Mieszka I 18
  15-054 Bia­ły­stok
 • tel. 85 73 23 000
  fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć