Samorząd szkolny

Wycieczka do parlamentu

W dniu 30 maja 2017 odbył się wyjazd Prezydium Samorządu Uczniowskiego, gospodarzy klas, a także uczniów uczestniczących w projekcie Erasmus + do Warszawy.

Najpierw uczestnicy zwiedzili warszwskie Zoo, miło spędzając czas na świeżym powietrzu i w otoczeniu egzotycznych zwierząt. Pogoda dopisała, zatem wszystkie buzie były roześmiane.

O godz. 13.30 zaplanowane było zwiedzanie parlamentu. Uczniowie zobaczyli dwie izby – sejmową i senacką. Dowiedzieli się, jak w Polsce przebiega system legislacyjny, a także jakie partie zasiadają w parlamencie. Zapoznali się w historią polskiego parlamentaryzmu, która sięga roku 1791 roku, czyli uchwalenia Ustawy Rządowej, zwanej powszechnie Konstytucją 3 Maja.

Wyjazd pozwolił członkom szkolnego samorządu  nie tylko zdobyć wiedzę na temat polskiego parlamentaryzmu, ale także poznać się bliżej i zaprzyjaźnić.

Opiekun SU