Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich!

Zapraszamy tych, którzy chcą wypożyczać książki, czytać czasopisma, odrabiać lekcje, pożytecznie spędzić wolny czas. Nie stawiamy stopni, ale zwracamy uwagę na kulturę zachowania. Służymy radą i pomocą, nie tylko w wyborze książek…
Dziennie odwiedza nas ponad 120 osób.
Organizację biblioteki szkolnej szczegółowo określa Statut Szkoły, a prawa i obowiązki czytelników – Regulamin wypożyczalni, kącika czytelniczego i Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych.
W bibliotece znajdują się dwa oddzielne pomieszczenia: wypożyczalnia, w której czytelnicy mają swobodny dostęp do półek z książkami oraz Centrum Informacji Multimedialnej z 4 stanowiskami komputerowymi.
Z księgozbioru  korzystają wszyscy uczniowie. Zapraszamy, aby również rodzice uczniów korzystali  z naszego księgozbioru.

Książki można wypożyczać codziennie, od poniedziałku do piątku.

Nie obowiązuje harmonogram wypożyczeń dla poszczególnych klas.

Od 1 września 2015 r. korzystamy z komputerowego programu MOL, co znacznie usprawnia i ułatwia wypożyczanie książek.

Nauczyciele bibliotekarze organizują liczne konkursy szkolne: literackie, plastyczne, recytatorskie, m. in. „Wierszyki łamiące języki”. Jesteśmy współorganizatorami wojewódzkiej imprezy „Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom oraz organizatorami Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie”.

Nauczyciele bibliotekarze odnoszą liczne sukcesy w pracy z uczniami. Świadczą o tym wyniki osiągane przez dzieci, np. 1, 2 i 3 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ocalić od zapomnienia”, 1, 2 i 3 miejsca w Miejskim Konkursie „Życie i twórczość H. Ch. Andersena”.

W bibliotece działa Klub Gier Planszowych. Ze zgromadzonych tutaj gier mogą korzystać wszyscy uczniowie w czasie przerw, przed lekcjami lub po lekcjach.

Biblioteka szkolna bierze udział w projektach czytelniczych takich jak „Czytam sobie w bibliotece”. Nie brakuje u nas też akcji charytatywnych, loterii fantowych.

Nauczyciele bibliotekarze dokładają wszelkich starań, by biblioteka nie była tylko magazynem książek. W związku z tym, by zaciekawić czytelnika organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, np. p. Grzegorzem Kasdepke, Beatą Ostrowicką, Tomaszem Samojlikiem, Łukaszem Wierzbickim.
W bibliotece działa prężnie również Koło Scrabblowe.

O wszystkich działaniach prowadzonych przez bibliotekę szkolną można przeczytać na stronie bloga:

Adres e – mail biblioteki: bib19bial@o2.pl