Nawigacja

Logopeda

Jeśli chcemy zgłębiać prawdę o świecie, to zawsze musimy opierać się na mowie”
Rudolf Steiner

„Bo błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz.”
Janusz Korczak

Mowa odgrywa ważną rolę w kontaktach międzyludzkich. Prawidłowy rozwój mowy dziecka wpływa na kształtowanie się jego osobowości. Dzięki rozumieniu mowy maluch poznaje otaczający świat, zaś dzięki umiejętności mówienia jest w stanie wyrazić swoje uczucia i spostrzeżenia.

Każde dziecko chciałoby mówić poprawnie, gdyż nieprawidłowa wymowa często stwarza  szereg różnych problemów (począwszy od wyśmiewania się przez rówieśników po problemy w nauce). Dlatego też warto jak najwcześniej podjąć trud terapii logopedycznej, aby stworzyć dziecku pole do prawidłowego rozwoju.

W naszej szkole odbywają się  bezpłatne zajęcia terapii  logopedycznej, które prowadzi logopeda dyplomowany mgr Mirosława Jeleniewska.

Konsultacje logopedyczne odbywają się w wyznaczonych  dniach  konsultacji z innymi nauczycielami. Istnieje również możliwość umówienia się indywidualnie w innych terminach.

Zapraszamy smiley

WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE WIĘKSZOŚĆ ZABURZEŃ MOWY MOŻNA ZLIKWIDOWAĆ, BĄDŹ ZŁAGODZIĆ, ALE WARUNKIEM TEGO JEST ŚCISŁA WSPÓŁPRACA RODZICÓW Z LOGOPEDĄ W RAMACH PROWADZONEJ TERAPII LOGOPEDYCZNEJ – BEZ NIEJ NIE BĘDZIE EFEKTÓW W POSTACI POPRAWNEJ WYMOWY.

Godziny zajęć logopedycznych w roku szkolnym 2018/19:

PONIEDZIAŁEK 9.15 - 11.30 i 12.55-14.45 (14.55-15.40)
WTOREK 8.50 - 13.40
ŚRODA 9.20 - 13.40
CZWARTEK 9.50 - 13.20
PIĄTEK 8.20 - 10.35

 

Drodzy Rodzice!

Zapraszam do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami. Ćwiczenia, które przygotowałam usprawniają narządy artykulacyjne, co jest podstawą prawidłowej wymowy. Zachęcam do codziennego wykorzystywania ich w zabawach z dziećmi.

Zestaw ćwiczeń do wykorzystania w pracy z dziećmi w domu.pdf

Cwiczenia_usprawniajace_narzady_artykulacyjne.pdf


Oto propozycje wierszy do konkursu „Wierszyki łamiące języki”. Poczytajcie je sobie, bo na konkursie właśnie jeden z nich – wylosowany – będziecie przedstawiać. Powodzenia!

Wierszyki_lamiace_jezyki_2016.pdf

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
    ul. Mieszka I 18
    15-054 Bia­ły­stok
  • tel. 85 73 23 000
    fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć