Rada Rodziców Zebrania i konsultacje Ubezpieczenie Stypendium szkolne Obiady - karta zgłoszenia, opłaty za okres I - VI 2018 Komunikat w sprawie wykazu podręczników Informacje Wyprawka ucznia klasy pierwszej r.sz. 2018/2019 Dane osobowe - informacja

Komunikat w sprawie wykazu podręczników

Zniesienie obowiązku publikacji wykazu obowiązujących podręczników do 15 czerwca

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, która weszła w życie 22 marca 2014 r., dyrektorzy szkół nie mają już obowiązku ogłoszenia listy podręczników do 15 czerwca.

Zmiana ta dotyczy ogłoszenia zestawu podręczników dla uczniów pierwszej klasy. To oni właśnie 1 września 2014 r. otrzymają darmowy, przygotowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Nasz Elementarz”.

W przypadku podręczników do pozostałych klas szkoły podstawowej dyrektorzy mogą ogłosić ich zestawy w dowolnym, wybranym przez siebie terminie (w naszej szkole ogłosimy zestaw 23 czerwca).

Powyższe zmiany (darmowy podręcznik i materiały ćwiczeniowe) są przewidziane w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty, nad którą obecnie trwają prace w Sejmie (druk sejmowy 2315).