Jubileusz 60-lecia powstania Szkoły Podstawowaj nr 19

60 lat

„Drzewo spełnionych marzeń”

„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”
– św. Jan Paweł II

Pamiętając o słowach wielkiego Polaka Jubileusz 60-lecia powstania Szkoły chcemy uczcić realizując ogólnoszkolny projekt „Drzewo spełnionych marzeń”.
Projekt ma na celu niesienie pomocy innym. Jako SZKOŁA rozpoczęliśmy go włączając się w „Eco-zbiórkę” i program „Szlachetna paczka”. Teraz czas na zadania dla poszczególnych klas.
Każda klasa zaplanuje i zrealizuje zadanie, które przyczyni się do spełnienia czyjegoś marzenia. Komu pomagać i czyje spełnić marzenia? Może to być ktoś, kto mieszka i żyje obok, ale również mieszkaniec innej części świata. Ważne jest to, aby klasa pracowała razem, opierała się na sile zespołu, na mocnych stronach uczniów – każdy uczeń jest ważny, ma swoje zadanie, swoją odpowiedzialność.
Lada dzień w holu pojawi się „Drzewo Spełnionych Marzeń”. 15 czerwca 2019 r. dokładnie w 60 - urodziny Naszej Szkoły – „DRZEWO SPEŁNIONYCH MARZEŃ” będzie miało już owoce. Z okazji Jubileuszu planujemy przegląd projektów klasowych, torty urodzinowe w klasach oraz Festiwal Nauki - jednym słowem Wielkie Święto w SP 19.

Wszyscy graliśmy w słusznej sprawie

13.01.19 r. , podczas turnieju brydża sportowego zebraliśmy na rzecz WOŚP 903,72 zł.

Była to wspaniała impreza, gdzie graliśmy wspólnie z przedstawicielami Podlaskiego Związku Brydża Sportowego, "studentami" Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz brydżystami niezrzeszonymi. Wśród naszych młodych brydżystów znaleźli się : Natalia Szoka, Sylwia Burzyńska, Ola Hańczaruk, Patryk Klim, Wiktor Skiepko, Tomek Okurowski, Olek Skiepko, Miłosz  Sawośko, Rafał Łazarczyk, Michał Remża, Miłosz Trochimowicz.

Wszystkim dziękujemy za piękną postawę.

Wśród młodzików najlepiej zagrali:  Natalia Szoka, Miłosz Trochimowicz oraz Wiktor Skiepko i Patryk Klim.

Turniej zaszczycił swą obecnością Rektor Politechniki Białostockiej - Profesor Lech Dzienis, który jest wielkim zwolennikiem brydża sportowego.

Szlachetna Paczka

Z satysfakcją przekazujemy całej szkolnej społeczności relację z przekazania paczki panu Arkadiuszowi. Oto relacja wolontariusza, który opiekował się rodziną:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pan Arkadiusz był wręcz zszokowany ilością otrzymanych paczek. Kiedy zostały wniesione do jego niewielkiego mieszkania, zabrakło mu słów, nie było też już miejsca w pokoju. Z dużym niedowierzaniem i nieśmiałością zaczął rozpakowywać podarunki. Narastało w nim coraz większe zdumienie i zadowolenie. Ucieszyły go nowe buty, o jakich marzył. Kurtka, którą od razu założył na siebie, była idealnego rozmiaru. Następnie trafił na odkurzacz, przerósł jego najśmielsze oczekiwania. Niesamowite było to, jak pan Arkadiusz okazywał radość otwierając prezenty. Maja merdając ogonem i skacząc dookoła, niewątpliwie szukała czegoś dla siebie. Gdy w pewnym momencie jej właściciel trafił na paczkę ze smakołykami dla piesków, radość była jeszcze większa. Wśród podarunków mężczyzna znalazł życzenia od uczniów, nie krył wtedy wzruszenia. W pokoju wypełnionym paczkami panowała niezwykła atmosfera i czuć było szczęście.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Bardzo się cieszę, że mogłam przekazać przygotowaną przez Państwa paczkę. Dziękuję za czas poświęcony na jej skompletowanie, wyjątkowe podejście do potrzeb pana Arkadiusza - w tych pudełkach podarowano coś więcej niż pomoc materialną. To była informacja, że mężczyzna jest dla kogoś bardzo ważny. Dziękuję pięknie za dobrą współpracę.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Chciałbym z całego serca podziękować za tak wspaniałe dary. Jest mi niezmiernie miło, jestem wzruszony i bardzo wdzięczny za tyle okazanego serca. To wielki skarb, że są tacy ludzie na świecie. Pan Arkadiusz

W tym roku Samorząd Uczniowski włączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna paczka”. Pomagaliśmy panu Arkadiuszowi, który jest osobą samotną i niepełnosprawną.
Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów, zebraliśmy dużo artykułów żywnościowych, środków czystości i ubrań, które dziś, 9 grudnia,  zostały przekazane do magazynu ,,Szlachetnej paczki” przy ulicy Sienkiewicza. Stąd trafią do pana Arkadiusza.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz obdarowanego składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli akcję ,,Szlachetna paczka”.

Największe serca w podlaskich szkołach :)

DOBRO POWRACA! Pomogliśmy podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, teraz czas na niespodziankę.

Zadanie na jutro!!!

Załóż na siebie do szkoły coś, co będzie symbolem jutrzejszego dnia.

Zastanawiasz się, co to za dzień?

Podpowiedź: 6 grudnia – święto …….. ????

Trochę wiedzy ....

W dniach 6-7 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły otrzymali prezent mikołajkowy od sponsorów  (m.in. Lastag, Ogarnij bazę!, Da grasso) - bawiliśmy się na wielkim placu zabaw rozstawionym na szkolnej sali gimnastycznej :)
Nie byłoby to możliwe bez sukcesu, jakim okazała się zorganizowana w sp19 ,,Szkolna ECOzbiórka'' makulatury. Zebraliśmy 6015 kg makulatury - najwięcej spośród podlaskich szkół!!! Pomogliśmy podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, a sami mogliśmy się cieszyć prezentem mikołajkowym i fantastyczną zabawą!

Podsumowanie zbiórki makulatury! SP19-wygrała! Dziękujemy uczniom i ich rodzicom!

W TVP3 Białystok z SP19 o zwycięstwie w zbiórce makulatury i o Waszych dobrych sercach, które pomogły podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, mówiła dyrektor szkoły p. Elżbieta Zimnoch https://bialystok.tvp.pl/36606207/poranek-w-obiektywie

O wygranej SP19 i rekordowej zbiórce makulatury!

www.bialystokonline.pl