Technologie z klasą

w naszej szkole

Fundacja Uniwersytet Dzieci jest organizacją non profit. Komunikuje dzieciom naukę w ramach edukacji nieformalnej i formalnej. Upowszechnia nowoczesne metody nauczania, w szczególności metodę badawczą zwaną Metodą Pytań i Doświadczeń.
W ubiegłym roku szkolnym klasa I a brała udział w projekcie Fundacji - Lekcje z klasą rozwijając swoje kompetencje społeczne (nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, praca w grupie).
W obecnym roku szkolnym kontynuujemy, tym razem bierzemy udział w projekcie Scenariusze Lekcji realizując program Technologie z klasą.
W podróż po świecie nowoczesnych technologii wyruszyły również dzieciaki z klasy III c.

Zrealizowaliśmy już pierwsze zadanie.

Wiemy:
Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

Jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie? Czy we współczesnych fabrykach pracują jeszcze ludzie, czy już roboty? Czy roboty kiedyś całkiem zastąpią ludzi w pracy?

Jak bezpiecznie korzystać z internetu?
Na co trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia? Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w internecie?

My j wiemy, że szkoła może być miejscem fascynującej nauki - uczniowie klasy II a i III c smileyyes

Przed nami lekcje programowania - programowanie bez komputera i z komputerem w oparciu o program Scratch Jr.

Nadszedł koniec przygody z Kodeuszem...

Nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenia w sieci – to wszystko poznaliśmy podróżując z sympatycznym robotem. Statek kosmiczny Kodeusza rozbił się po zderzeniu z asteroidą, a on sam stracił pamięć. Postanowiliśmy mu pomoc w naprawie pojazdu i zaprogramowaniu drogi powrotnej do domu.
Zapytacie czy było to przyjemne?

Oczywiście, że tak.

A to nasze nagrody smiley